Trefl Sopot pokonał wicemistrzynie Włoch w Lidze Mistrzyń

Lisarlena, wikipedia
PGE Atom Trefl Sopot pokonał Igor Gorgonzola Novara 3:0 w trzeciej kolejce Ligi Mistrzyń.

Pierwszy set zaczął się od zaciętej walki punkt za punkt - 7:7. Potem jednak do głosu doszły Polki, które bardzo szybko wyszły na prowadzenie 12:9. Za moment znowu był jednak remis - 14:14, a następnie 20:20. Ostatnie minuty pierwszej odsłony należały do zespołu z Sopotu, który wygrał 25:21.

Drugi set od początku zaczął się po myśli Polek, które osiągnęły trzypunktową przewagę - 4:1. Prowadzenia polskie siatkarki nie oddały już do samego końca, utrzymując zazwyczaj bezpieczną przewagę - 19:14, 25:21.

Trzecia odsłona była zupełnie inna od dwóch pozostałych, ponieważ najpierw na prowadzenie wyszły rywalki - 10:8. Losy seta szybko się jednak odmieniły i za chwilę Trefl Sopot prowadził 16:14. Końcówka nie należała do nerwowych, Polki kontrolowały grę - 21:18 - i zwyciężyły spokojnie 25:21. Całe spotkanie wygrały w trzech setach.

PGE Atom Trefl dzięki zwycięstwu zajmuje drugie miejsce w tabeli z 6 punktami. Prowadzi dzięki lepszemu bilansowi setów VakifBank Stambuł.

PGE Atom Trefl Sopot - Igor Gorgonzola Novara 3:0 (25:21, 25:21, 25:21)

PGE Atom Trefl Sopot: Tokarska, Balkestein-Grothues, Efimienko, Radenković, Kaczorowska, Zaroślińska, Durajczyk (libero).

Igor Gorgonzola Novara: Rousseaux, Guiggi, Cruz, Chirichella, Signorile, Fabris, Sansonna (libero) oraz Wawrzyniak, Bosio, Malesević, Bonifacio.
Źródło: sportowefakty.wp.pl