Trener Ajaksu: Mogło być nawet 8:4

Shutterstock
Szkoleniowiec Ajaksu Amsterdam Peter Bosz nie krył drobnych zastrzeżeń pod adresem swoich podopiecznych, mimo efektownej wygranej nad Olympique Lyon 4:1 (2:0) w pierwszym meczu półfinałowym rozgrywek Ligi Europy.

Naszą wizytówką jest ofensywny futbol. Musimy grać dla kibiców. Wypracowaliśmy sobie dobrą pozycję przed rewanżem, chociaż pierwsze dwadzieścia minut nie graliśmy dobrze -

Jeszcze nie awansowaliśmy do finału. Będziemy musieli zagrać w Lyonie na maksimum swoich możliwości, żeby grać o trofeum

To był dziwny mecz. Pierwsze dwadzieścia minut graliśmy naprawdę źle. Wydawało się, że byliśmy mocno spięci. Udało nam się wykorzystać dwie pierwsze okazję i potem powstało coś pięknego -

- Druga połowa była już bardzo otwarta. Równie dobrze ten mecz mógł się skończyć wynikiem 7:3, 7:4, a nawet 8:4. Pokazaliśmy, że mamy dobry zespół, ale walka się jeszcze nie skończyła