Trener Anglików: Wiedziałem, że Niemcy prowadzą niezasłużenie

Reprezentacja Anglii pokonała na wyjeździe w towarzyskim meczu Niemcy 3:2, mimo że jej rywale do 61. minuty spotkania prowadzili dwoma bramkami. Trener gości Roy Hodgson powiedział, że jego drużyna zasłużyła na zwycięstwo.

– W przerwie pomyślałem sobie, że Niemcy nie prowadzą zasłużenie, a gdy straciliśmy drugiego gola, wynik był jeszcze bardziej niesprawiedliwy. Przez cały czas byliśmy w grze i stwarzaliśmy sobie lepsze okazje. Później jednak udało nam się strzelić trzy gole i zaprezentować się z fantastycznej strony

Muszę przyznać, że jest to dla mnie najlepsza noc w roli szkoleniowca Anglii. Nie możemy zapominać, że nasz zespół jest w fazie rozwoju. W takich chwilach musimy jednak zachować pokorę. To był jedynie mecz towarzyski. Musimy być ostrożni w mówieniu o tym, jak duże miał on znaczenie. Gdyby to nasi rywale zdobyli decydującą bramkę w końcówce, nie byłbym bardzo rozczarowany

Brak strachu to coś, o czym dużo rozmawiamy z piłkarzami. Staramy się zachęcić ich do tego, by mieli komfort, gdy prowadzą piłkę i nie panikowali, gdy zbliża się rywal. Zachęcamy ich również, by starali się wykonywać trudne podania. Myślę, że w meczu z Niemcami wychodziło im to bardzo dobrze – d