betclic

Trener Chorwacji krytykuje swoich piłkarzy

Ostatnia aktualizacja: 07/09/15 11:29, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Jefferson Bernardes / Shutterstock.com

Selekcjoner reprezentacji Chorwacji Niko Kovac skrytykował swoich podopiecznych. Stwierdził, że jego zespół zagrał słaby mecz i dlatego przegrał z Norwegią 0:2 w ramach eliminacji do Euro 2016.

- Nie licząc pierwszych dziesięciu minut drugiej połowy to moja drużyna praktycznie nie istniała - powiedział trener cytowany przez oficjalną stronę Chorwackiego Związku Piłki Nożnej.

- Wiedzieliśmy czego możemy się spodziewać, ale nie zagraliśmy odpowiednio. Ten kto gra odważnie ten zasługuje na zwycięstwo i Norwegia to udowodniła. Ta wygrana w pełni im się należała - dodał.

Kovac stwierdził, że w kolejnych meczach jego zawodnicy muszą zagrać o wiele lepiej. Bowiem nadzieje Chorwatów związane z automatyczną kwalifikacją do Euro 2016 nie zostały jeszcze rozwiane.

- Wciąż możemy osiągnąć nasz cel, ale musimy odpowiednio się zaprezentować i o to zawalczyć. Tak jak to miało miejsce w pierwszych sześciu eliminacyjnych spotkaniach - mówił 43-letni trener.

- Musimy w końcu zrozumieć, że świetni zawodnicy z wielkich klubów muszą udowodnić swoją wartość na boisku. Przegraliśmy z Norwegią i biorę za to pełną odpowiedzialność. Pozostaje jednak pytanie: 'dlaczego tak się stało?' - kontynuował.

- Nigdy się nie poddaję i nie zrobię tego teraz. Norwegowie pokazali jak należy grać w piłkę. Walczyli każdy za każdego, dawali z siebie wszystko aż do samego końca. Nam zabrakło tego wszystkiego - zakończył.

Po przegranej reprezentacja Chorwacji spadła na trzecie miejsce w grupie H. Po ośmiu seriach gier ma na swoim koncie 15 punktów, a do drugiej lokaty traci zaledwie jedno "oczko". Liderem pozostali Włosi, którzy wygrali swój mecz z Bułgarią.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!