betclic

Trener Lechii: Kluczem będzie przygotowanie fizyczne

Ostatnia aktualizacja: 17/11/16 19:47, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

- Wykorzystaliśmy przerwę na odbudowanie się fizyczne. W tym roku czeka nas jeszcze pięć meczów, a wiadomo jaka jest pogoda i jakie warunki mogą nas zastać na murawie - powiedział Piotr Nowak, cytowany przez oficjalną stronę Lechii.

W meczu 16. kolejki LOTTO Ekstraklasy, Lechia Gdańsk zagra przed własną publicznością z Wisłą Płock. Obie drużyny zagrały już ze sobą w tym sezonie. Miało to miejsce 15 lipca, a spotkanie zakończyło się porażką gdańszczan 1:2.

- Widać, że Wisła złapała trochę zadyszki. Ale nie pod względem fizycznym, ale mentalnym. Nie można jednak zapominać, że zespół z Płocka ma w sobie dużą jakość, co pokazali w meczach i u siebie, ale także na wyjeździe, wygrywając m.in. z Zagłębiem Lubin. Zdajemy sobie sprawę, jak wyglądał nasz mecz w Płocku. Ponieśliśmy tam porażkę, z której jednak wyciągnęliśmy odpowiedni wnioski, co pokazaliśmy w następnych spotkaniach - ocenił Nowak.

"Biało-zieloni" zajmują obecnie drugie miejsce w tabeli i mają na koncie tyle samo punktów co liderująca Jagiellonia Białystok. Przez kilka ostatnich dni gdańszczanie wykorzystali przerwę na mecze reprezentacji na treningi na własnych obiektach.

- Wykorzystaliśmy ten czas na odbudowanie się fizyczne. W tym roku czeka nas jeszcze pięć meczów, a wiadomo jaka jest pogoda i jakie warunki mogą nas zastać na murawie. Może być ślisko i grząsko, więc oprócz normalnej gry w piłkę trzeba będzie się dużo nabiegać. Przygotowanie fizyczne będzie zatem kluczowe
- przyznał szkoleniowiec Lechii.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela