betclic

Trener Lechii: Mamy obowiązek wygrać

Ostatnia aktualizacja: 10/09/15 15:45, Komentarzy: 1

0
1
Fot. ASInfo

- Nie mamy czasu na rozpamiętywanie przeszłości i narzekanie na słabsze wyniki z początku sezonu. Liczy się to co jest tu i teraz, czyli piątkowe spotkanie na PGE Arenie. Mamy obowiązek go wygrać - mówi przed spotkaniem z Koroną Kielce trener Lechii Gdańsk Thomas von Heesen.

Dla nowego szkoleniowca Biało-Zielonych mecz z kielczanami będzie debiutem na ławce trenerskiej Lechii w Ekstraklasie. Wcześniej, bo w sobotę 5 września Von Heesen po raz pierwszy poprowadził gdańszczan w towarzyskim spotkaniu z Resovią. Jak przekonuje opiekun gdańskiej drużyny, spotkanie ligowe będzie znacznie większym wyzwaniem.

- Praktycznie wszyscy zawodnicy, których mam do dyspozycji są gotowi do gry i mocno skoncentrowani na piątkowym meczu z Koroną, który będzie dla nas wyzwaniem. Jesteśmy jednak w pełni zmotywowani do tego, żeby wygrać - przekonuje von Heesen cytowany przez oficjalną stronę gdańszczan. - Wyjściowa jedenastka? Nie ma dla mnie znaczenia, jak było wcześniej, kto miał w niej miejsce, a kto nie. Zagrają ci, którzy są najlepiej dysponowani, bez względu na wiek, doświadczenie, czy narodowość. W ogóle nie chciałbym skupiać się na tym, co było. Nie mamy czasu na rozpamiętywanie przeszłości i narzekanie na słabsze wyniki z początku sezonu. Liczy się to co jest tu i teraz, czyli piątkowe spotkanie na PGE Arenie. Mamy obowiązek go wygrać - dodaje szkoleniowiec Lechii.

Trener von Heesen podkreśla, że wygrana pomoże scementować drużynę, do której w ostatnich dniach okna transferowego doszło czterech nowych zawodników. - Analizowaliśmy wideo ze spotkań Korony i mogę stwierdzić, że to zespół z dobrymi piłkarzami w składzie, który ma bardzo specyficzny styl, na który będziemy musieli znaleźć sposób. Musimy być inteligentni w naszych poczynaniach na boisku i wykorzystywać nasze atuty - zaznacza trener Lechii.

- Mamy w naszych szeregach bardzo szybkich zawodników, jak np. Milos Krasić, który jest bardzo zmotywowany i ciężko pracuje na treningach. Ma bardzo wysoką piłkarską jakość, świetnie porusza się z piłką i może nam dużo pomóc. Ale nie tylko on, bo Grzesiek Kuświk pracuje w szaleńczym tempie, żeby zdobywać dla nas bramki. Mamy także utalentowanych młodych graczy - Adama Chrzanowskiego, Przemka Macierzyńskiego czy Michała Żebrakowskiego, którzy czekają na swoją szansę -
wyjaśnia Thomas von Heesen.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
radgro
Zarejestrowany od: 1703 dni
Ilość komentarzy: 923
Oceny: +1775
Kibicuje:
Górnik Łęczna Polska Motor Lublin
11.09.2015 / 20:18:07
Oj Panie Van Heesen coś Pan swoich obowiązków nie wypełniasz należycie... ;)

Tabela