betclic

Trener Lechii: Nie możemy grać jak na podwórku koło trzepaka

Ostatnia aktualizacja: 28/07/16 21:31, Komentarzy: 2

0
2
Fot. ASInfo (gracze Lechii w niedawnym meczu ligowym)

- Musimy wrócić do korzeni naszej gry, którą prezentowaliśmy w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Musimy znów zacząć grać prosto, efektownie i efektywnie - mówi trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak przed meczem 3. kolejki Lotto Ekstraklasy z Wisłą Kraków.

- Spodziewam się, że mecz z Wisłą będzie dobrym widowiskiem dla kibiców - przekonywał trener Lechii cytowany przez oficjalną witrynę gdańszczan.- Nasz rywal stara się grać kombinacyjnie i ofensywnie, potrafi stwarzać sobie dużo sytuacji podbramkowych i ma w swoim składzie wielu piłkarzy sprawdzonych w bojach ligowych, a także na arenie międzynarodowej. To stwarza warunki do tego, by Wisła chciała z nami grać w piłkę, a nie tylko się broniła, co daje gwarancję tego, że mecz będzie podobać się publiczności - dodał Nowak, dla którego efektowność jest jednym z czynników, na który zwraca szczególną uwagę w grze Biało-Zielonych.

- W meczach w Płocku i Lublinie graliśmy bardziej sercem niż głową. Grać ofensywnie to nie znaczy cały czas atakować i chcieć wygrywać po 5 lub 6:0. Jak się za dużo chce osiągnąć w krótkim czasie, to jest się stale niezadowolonym. A my w naszej grze musimy zbalansować nasze oczekiwania, czyli poszanować piłkę, zagrać czasem do tyłu, odpocząć. Musimy wrócić do korzeni naszej gry, którą prezentowaliśmy w rundzie wiosennej poprzedniego sezonu. Musimy znów zacząć grać prosto, efektownie i efektywnie. Nie możemy grać, jak na podwórku koło trzepaka - zaznaczył doświadczony szkoleniowiec.

Czy w meczu z Wisłą można spodziewać się zmian w składzie gdańskiej drużyny? W meczu w Lublinie zabrakło w kadrze Michała Maka i Lukasa Haraslina, a także Sebastiana Mili. Zagrali za to Milen Gamakow i Gerson.

- Cieszę się, że Gerson wrócił do pierwszego składu. Grał poprawnie, dopóki starczyło mu sił, potem odczuwał już kłopoty. Wiadomo, że miał braki fizyczne, bo niedawno przechodził anginę i to odbiło się na jego kondycji. Czy Gersona zobaczymy w meczu z Wisłą? Będziemy monitorować jego stan w najbliższych treningach i wówczas podejmiemy decyzję. Nie będziemy się spieszyć z włączeniem do gry Sebastiana i Michała. Chcemy mieć pewność, ze obaj będę naprawdę w pełni zdrowi. Tydzień w jedną lub drugą stronę nie zrobi nam różnicy. Na pewno gotowy do gry będzie Milos Krasić. Z kolei Lukasowi Haraslinowi bardzo trudno trenuje się i gra w masce, dlatego czekamy, aż będzie mógł grać bez niej - podkreślił trener lechistów.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Mistrz
Halamadrid319
Zarejestrowany od: 891 dni
Ilość komentarzy: 8876
Oceny: +41412
Kibicuje:
Leicester City FC AS Monaco PSG Juventus Turyn PSV Eindhoven Feyenoord Lech Poznań Polska Portugalia Real Madryt
30.07.2016 / 23:54:16
Nowak dobrze gada.
Kluczowy zawodnik
Americano
Zarejestrowany od: 330 dni
Ilość komentarzy: 2507
Oceny: +16001
Kibicuje:
FC Barcelona
28.07.2016 / 21:42:29
Ja myślę, że na podwórku koło trzepaka można nieraz zauważyć mądrzejszą grę niż w "mi to lotto" ekstraklasie