betclic

Trener Lechii: Nie tylko tiki taką wygrywa się mecze

Ostatnia aktualizacja: 15/07/16 22:46, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Trener Lechii Gdańsk Piotr Nowak nie ukrywał rozgoryczenia po przegranej z Wisłą w Płocku 1:2 na inaugurację nowego sezonu Lotto Ekstraklasy.

Zespół z Trójmiasta prowadził na obiekcie beniaminka 1:0, ale później w głównej roli wystąpił Dominik Furman. Były zawodnik Legii Warszawa zaliczył asystę przy wyrównującym trafieniu Przemysława Szymińskiego, a następnie sam w efektowny sposób wykorzystał "jedenastkę".

- Sami skomplikowaliśmy sobie ten mecz. To, że kontrolujemy jego przebieg, nie znaczy, że musimy go wygrać. Tym bardziej, że po zdobyciu bramki nasza gra nie wyglądała tak, jak powinna. Wisła wykorzystała stały fragment gry, który przespaliśmy - podkreślił Nowak, cytowany przez oficjalną stronę Lechii.

- Zaczęliśmy te rozgrywki tak samo, jak skończyliśmy poprzednie. Na pustych deklaracjach na pewno nie poprzestanę, nie tylko tiki taką wygrywa się mecze. Trzeba zdawać sobie z tego sprawę i takie spotkania kończyć już przed przerwą - stwierdził opiekun gdańszczan.

- Wisła nie stworzyła praktycznie żadnych sytuacji, poza rzutem wolnym. Nie oceniałbym negatywnie naszej gry. To, z czym mieliśmy problem także w tamtym sezonie, to brak koncentracji w kluczowych momentach. Nie można odmówić moim piłkarzom zaangażowania, chociaż powinniśmy grać bardziej wyrachowanie, kontrolować tempo i rytm gry - podsumował Piotr Nowak.

(za lechia.pl)
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela