betclic

Trener Piasta po meczu z Cracovią: To było przykre doświadczenie

Ostatnia aktualizacja: 18/07/16 16:06, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

W niedzielę Cracovia wygrała u siebie z Piastem Gliwice aż 5:1. Podczas pomeczowej konferencji prasowej trener gliwiczan, Jiri Necek zauważył, że - mimo niezmiennego systemu gry - brak dotychczasowych liderów drużyny był w tej konfrontacji bardzo odczuwalny. 

- Dla mnie to spotkanie jest przykrym doświadczeniem. W pierwszej połowie - już na samym początku - straciliśmy bramkę po ogromnym błędzie. Drugi padł zaraz przed przerwą. Nie świadczy to o niczym dobrym. Zmieniliśmy w przerwie zawodników i ustawienie w defensywie - ale na nic to się zdało - powiedział Necek cytowany przez oficjalną witrynę Piastunek. 

Necek zastąpił na stanowisku pierwszego trenera Radoslava Latala. - Jestem dogadany z zarządem, że poprowadzę zespół przez najbliższe dwa miesiące. Później ocenimy wynik i ustalimy co dalej - nakreślił swoją przyszłość szkoleniowiec.

- Po okresie przygotowawczym, kiedy nie przegraliśmy żadnego meczu, niektórzy zawodnicy poczuli się zbyt pewnie. To mogło być zgubne. Piłkarze muszą zejść na ziemię i solidnie pracować. Tylko tak możemy odzyskać formę - zapewnił nowy opiekun gliwickiej ekipy. 

Gra Niebiesko-Czerwonych ani trochę nie przypomina tej z poprzedniego sezonu. - Nie ma z nami Vacka i Nespora. Kamil wspierał całą drużynę i obok niego Radek Murawski stawał się lepszym zawodnikiem i kapitanem. Nespi z kolei był w naszej drużynie świetnym napastnikiem. To są braki, z którymi musimy się uporać - zaznaczył. 

Czy system gry uległ zmianie po transferach i roszadzie w kadrze szkoleniowej? - Nie zmieniliśmy systemu gry z poprzedniego sezonu. Chcemy grać taką samą piłkę. Ale z Cracovią mecz na trzech obrońców kompletnie nie wyszedł. Uros Korun popełnił zbyt dużo prostych błędów, a grający w ataku Barisić też nie wyglądał najlepiej - zakończył swoją wypowiedź.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela