betclic

"Trener Realu Madryt musi być jak kameleon"

Ostatnia aktualizacja: 04/09/15 16:07, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Maxisport, Shutterstock

Arrigo Sacchi, który w przeszłości był dyrektorem sportowym Realu Madryt, udzielił wywiadu, w którym skomentował obecną sytuację kadrową "Królewskich". Włoch przeanalizował styl, jaki na boisku prezentuje madrycki klub i odniósł się do pracy trenerskiej Rafy Beniteza. Podkreślił, że drużyny prowadzone przez Hiszpana zawsze prezentują "pozytywny futbol".

- Piłka nożna nie jest statyczną dyscypliną. Z biegiem lat wszystko się w niej zmienia. Trzeba iść z duchem czasu i wciąż próbować nowych rzeczy. Osobiście jestem zafascynowany pracą, jaką wykonuje Rafa Benitez. Prowadzone przez niego drużyny mają swój własny charakter i tożsamość - powiedział Sacchi cytowany przez dziennik "AS".

- Jego sytuacja w Interze była nieco skomplikowana, ponieważ przejął zespół, który wygrał wszystko pod okiem Jose Mourinho. Pobyt w Napoli również nie był łatwy, gdyż tamtejsza drużyna nie ma mentalności zwycięzców. Nigdy nie wygrała niczego ważnego, dlatego warunki musiały być trudne. Uważam jednak, że kluby, które prowadził Benitez zawsze prezentowały pozytywny futbol. Zdobywały wiele sukcesów, a ich gra cieszyła oko - dodał.

- Osiągnął wiele nawet z drużynami, które wcześniej nie wygrały niczego ważnego. Dzięki niemu zaczynały grać lepiej i wierzyć w szanse na zwycięstwo. Aby trenować Real Madryt, trzeba umieć się dostosować. Szkoleniowiec musi być jak kameleon, ponieważ wielcy piłkarze zazwyczaj mają silne osobowości. Uporządkowanie wszystkiego nie jest łatwe, trzeba brać pod uwagę umiejętności i charakter każdego zawodnika oraz kierować grą całego zespołu - zakończył.

Rafa Benitez jest trenerem "Królewskich" od czerwca tego roku. Na stanowisku zastąpił Carlo Ancelottiego.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela