Czarna seria polskiego tenisa: Janowicz też odpadł w I rundzie

Ostatnia aktualizacja: 07/08/16 20:23, Komentarzy: 11

0
11

Jerzy Janowicz przegrał w pierwszej rundzie olimpijskiego turnieju tenisowego z Gillesem Mullerem z Luksemburgu. Tenisista z Łodzi dołączył tym samym do Agnieszki Radwańskiej i Magdy Linette, które z turniejem singlistek pożegnały się w sobotę.

Pierwszy set rozpoczął się od wysokiego prowadzenia Luksemburczyka. Polak był jednak w stanie się zebrać i wygrać 7:5. Druga parta to była już dominacja Mullera, który pozwolił Janowiczowi na wygranie tylko jednego gema. W ostatnim secie gra była bardzo wyrównana. Obaj tenisiści przełamywali się nawzajem i żaden nie był w stanie zyskać przewagi dwóch gemów. Decydował tie-break, który był równie zacięty, co cały set. Ostatecznie minimalnie lepszy (12:10) okazał się tenisista z Luksemburgu.

Ze względu na uraz kolana Janowicz nie brał udziału w turniejach. W tym roku wystąpił zaledwie w dwóch. W styczniowym Australian Open odpadł jednak już w pierwszej rundzie. Podobnie było tuż przed igrzyskami w Segowii. Przegrana w Rio jest zatem trzecią porażką Janowicza w trzecim meczu w tym sezonie.