Trwa walka o koronę króla strzelców Bundesligi. Aubameyang trafił po raz drugi i wyprzedził Lewandowskiego!

Fingerhut/Shutterstock
Trwa ostatnia kolejka Bundesligi. Choć znamy już mistrza Niemiec, to wciąż trwa walka o koronę króla strzelców pomiędzy Robertem Lewandowskim, a Pierre-Emerickiem Aubameyangiem.

Przed ostatnią kolejką reprezentant Polski miał na koncie 30 trafień. O jednego gola mniej miał natomiast gaboński napastnik z BVB.

Po pierwszej połowie Bawarczycy prowadzą z SC Freiburg 1:0, ale na listę strzelców wpisał się Arjen Robben po zagraniu kończącego dziś karierę Xabiego Alonso.

Borussia Dortmund tymczasem wygrywa z Werderem Brema 2:1. Prowadzenie w siódmej minucie objęli goście - bramka Zlatko Januzovicia. Nie cieszyli się jednak z niego długo. W 32 minucie wyrównał Marco Reus, a dziesięć minut później pięknym trafieniem po kapitalnej asyście Ousmane Dembele popisał się Aubameyang.

Gabończyk tym samym dogonił Lewandowskiego w liczbie trafień.

Tuż po przerwie w Dortmundzie za sprawą Fina Bartelsa mieliśmy remis 2:2, a od 68 minuty na prowadzeniu znowu byli zawodnicy z Bremy - trafienie Maxa Kruse. I ponownie długo się z niego nie ciszyli. W 75 minucie jedenastkę wykorzystał Marco Reus.

W 88 minucie rzut karny wykorzystał Aubameyang - 31 trafienie w sezonie w lidze - i tym samym wyprzedził Roberta Lewandowskiego w klasyfikacji strzelców.