Trzecia z rzędu ligowa wygrana SD Eibar

Eneko Astigarraga, flickr.com
SD Eibar rozbił u siebie Granada CF 4:0 (2:0) w ostatnim meczu 22. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio Municipal de Ipurua prowadzenie gospodarzom zapewnił po jedenastu minutach gry strzałem z rzutu karnego Adrian. Sześć minut przed przerwą podwyższył w sytuacji sam na sam Sergi Enrich.

Siedem minut po zmianie stron trzeciego gola zdobył Ivan Ramis, wykorzystując precyzyjne dośrodkowanie z rzutu rożnego Pedro Leona, który z kolei dziesięć minut później ustalił wynik spotkania mocnym uderzeniem z pola karnego.

Zespół z Kraju Basków dzięki trzeciej wygranej z rzędu awansował na siódme miejsce w tabeli. Drużyna z Andaluzji doznała natomiast trzynastej porażki w bieżących rozgrywkach i jest przedostatnia w klasyfikacji.