Trzecia z rzędu wygrana Celtiku Glasgow w lidze

Celtic Glasgow pokonał na wyjeździe Kilmarnock FC 1:0 w meczu 31. kolejki ligi szkockiej. Dla gości była to trzecia wygrana z rzędu, a drużyna prowadzona przez Lee Clarka nie potrafi odnieść zwycięstwa od 13 lutego.

Jedyny gol dla "The Bhoys" padł w ostatniej minucie podstawowego czasu gry. Na listę strzelców wpisał się Tom Rogić, dla którego było to siódme trafienie w tym sezonie. Australijczyk dziesięć minut wcześniej wszedł na boisko z ławki rezerwowych.

Celtic jest obecnie liderem Scottish Premiership. Ma cztery punkty przewagi nad Aberdeen, które dzisiaj zmierzy się z Motherwell. Kilmarnock po porażce zajmuje jedenastą pozycję w tabeli.

W następnej serii gier drużyna prowadzona przez Ronny'ego Deilę zmierzy się na wyjeździe z Heart of Midlothian, którego barw broni Błażej Augustyn. Kolejnym rywalem Kilmarnocka będzie Partick Thistle FC.