Trzy kolejne spotkania derbowe Tottenhamu

Natursports / Shutterstock.com
Tottenham kontynuuje serię dziesięciu meczów bez porażki. Trener Londyńczyków myśli już o trzech kolejnych bardzo trudnych meczach ligowych.
W poniedziałek Tottenham ograł na własnym stadionie Aston Villę. Gospodarze wyszli na prowadzenie w trzeciej minucie gry po strzale Moussy Dembele. Drugiego gola "Koguty" zdobyły chwilę przed przerwą za sprawą Dele Alliego. W 79. minucie gry, goście strzelili gola kontaktowego. Jordan Ayew oddał strzał z dystansu, a piłka odbiła się od Jana Vertonghena i wpadła do bramki obok zmylonego Hugo Llorisa. Wynik na 3:1 dla Tottenhamu ustalił w doliczonym czasie gry, Harry Kane.
Klub z White Hart Lane nie przegrał ligowego spotkania od 8 sierpnia. Trener Mauricio Pochettino podkreśla jednak jak ważne będą kolejne trzy mecze ligowe. Jego podopiecznych czekają derby Londynu z Arsenalem, West Ham oraz Chelsea.

- Nasza seria meczów bez porażki jest nieważna. Liczy się tylko następny mecz. Początek sezonu jest w naszym wykonaniu udany, ale to tak naprawdę nic wielkiego - powiedział Pochettino po meczu.