betclic

Tuchel: Do meczu z Realem podejdziemy bez obaw

Ostatnia aktualizacja: 07/12/16 15:03, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Alexander Böhm, wikipedia

- Nasza pozycja wyjściowa daje nam możliwość podejścia do meczu z Realem bez obaw, jednakże chcemy stawić czoła tak wielkiemu zespołowi - zapowiada przed środowym starciem na Santiago Bernabeu szkoleniowiec Borussii Dortmund, Thomas Tuchel.

- To dla nas wspaniała okazja do zdobycia doświadczenia i kolejnego kroku w rozwoju. Ale najbardziej wartościowym elementem zajęcia pierwszego miejsca w grupie, jest satysfakcja z tego, co osiągnęliśmy. To ona daje dużą pewność siebie i stanowi potwierdzenie, że jesteśmy w stanie na tym poziomie mierzyć się z najlepszymi - przyznał trener BVB.

Tuchel wypowiedział się również w sprawie taktyki na środowy pojedynek: - Nie chciałbym, by graczom Królewskich udało się zdominować środek pola, bo to sprawiłoby nam kłopoty. Będziemy musieli odnaleźć równowagę w naszej grze. Chcemy agresywnie bronić i szybko przechodzić do ataku. Właśnie taki futbol preferujemy - zapowiedział.

- Uważam, że miejsce w tabeli na koniec fazy grupowej nie ma większego wpływu na jakość rywala, z jakim zagramy w kolejnej rundzie - dodał opiekun zespołu z Signal Iduna Park.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!