Tuchel: Kluczem było wypracowanie sobie kilku sytuacji

YouTube
Szkoleniowiec Borussii Dortmund Thomas Tuchel nie ukrywał ogromnej radości po zwycięstwie nad Bayernem Monachium 1:0 w szlagierze Bundesligi.

- Jesteśmy bardzo szczęśliwi. Kluczem było wypracowanie sobie kilku sytuacji. Zdawaliśmy sobie sprawę, że będą okresy, w których Bayern nie będzie tak dominujący, pomimo tylu ofensywnych możliwości -

Pierwsza połowa była dla nas bardzo stresująca. Zrobiliśmy jednak wielkie spotkanie. Mario Goetze pracował niewiarygodnie i jestem z niego bardzo zadowolony. Widać u niego duże doświadczenie, pomimo, że w Monachium miał przerwy w grze

Mieliśmy tylko 34 procent posiadania piłki, ale taka taktyka była nam potrzebna w tym spotkaniu. To był dla nas bardzo intensywny, dlatego czułem, że Gonzalo Castro nie może grać od początku, bowiem ostatnio zaliczył 120 minut w konfrontacji z Unionem Berlin w Pucharze Niemiec. Rozmawiałem z nim nawet o tym i nie było żadnego problemu. Jego podejście było bardzo profesjonalne