Turcja: Sivasspor przełamał niemoc i walczy o utrzymanie

Ostatnia aktualizacja: 07/05/16 20:16, Komentarzy: 0

0
0

Sivasspor pokonał u siebie Genclerbirligi SK 2:1 w meczu 32. kolejki ligi tureckiej. Dla gospodarzy było to pierwsze zwycięstwo przed własną publicznością od 14 marca.

Jako pierwsi na prowadzenie wyszli goście. W 17. minucie gry bramkarza rywali pokonał Ahmet Yilmaz Calik. Było to jego drugie trafienie w tym sezonie. Po zmianie stron dwie bramki zdobył Aatif Chahechouhe. Marokańczyk wpisał się na listę strzelców w 62. minucie i doliczonym czasie gry, wykorzystując rzut karny.

Gospodarze od 71. minuty spotkania musieli grać w dziesiątkę. Czerwoną kartką ukarany został wtedy Gokhan Suzen.

Dzięki wygranej drużyna z Sivas awansowała na szesnaste miejsce w tabeli. Ma trzy punkty straty do bezpiecznej strefy. Genclerbirligi SK jest na dziewiątej pozycji w lidze.

Kolejnym rywalem Sivassporu będzie Kayserispor. Genclerbirligi SK w następnej serii gier zmierzy się z Fenerbahce.