betclic

Turniej 4 Skoczni: Polacy znowu przeciętnie, Prevc wygrał

Ostatnia aktualizacja: 01/01/16 15:58, Komentarzy: 1

8
1
Fot. PhotoStock10/Shutterstock

Peter Prevc wygrał drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni. Najlepszy z Polaków - Kamil Stoch - zajął 19 miejsce.

Polacy wciąż skakali poniżej oczekiwań, choć po pierwszej serii zawodów na skoczni w Garmisch-Partenkirchen było nieco lepiej niż w pierwszym konkursie turnieju Czterech Skoczni. 

Tym razem do drugiej serii awansowało dwóch Polaków. Kamil Stoch i Stefan Hula stoczyli bratobójczy pojedynek, ale obaj znaleźli się w finałowej trzydziestce. Obaj uzyskali taką samą odległość - 125 metrów - lecz to Stoch wygrał rywalizację dzięki lepszym notom. Ostatecznie uplasował się na 17 pozycji. Hula natomiast zakwalifikował się jako lucky loser i zajął 20 miejsce. 

Pozostałej dwójce nie udało się awansować do konkursu głównego. Dawid Kubacki ze skokiem na 122 metry zajął 31 lokatę, a na 36 zakończył swój udział Maciej Kot - 118,5 m. Po pierwszej serii prowadził Peter Prevc przed Severinem Freundem oraz Kennethem Gangnesem.

W drugiej serii Stefan Hula oddał o trzy metry gorszy skok, przez co zajął 24 miejsce. Słabiej skoczył również Kamil Stoch - 122,5 metra pozwoliło mu uplasować się na 19 pozycji.

Drugi konkurs Turnieju Czterech Skoczni rozgrywany na skoczni w Garmisch-Partenkirchen wygrał Peter Prevc, drugi był Kenneth Gangnes, a trzeci Severin Freund.
Źródło: sports.pl
Dodaj komentarz
Junior
Samael
Zarejestrowany od: 1032 dni
Ilość komentarzy: 26
Oceny: +393
Kibicuje:
FC Barcelona
01.01.2016 / 16:09:42
Pięknie się Prevc odgryzł za machlojki w Oberstdorfie. Szkoda troche tamtego konkursu bo miał szansę wyrównać osiągnięcie Hannawalda.