Turniej w Gdańsku: Polska pokonała Rosję i zagra w finale

Benjamin Kralj/Shutterstock
Polscy piłkarze ręczni pokonali reprezentację Rosji 27:21 i awansowali do finału turnieju w Gdańsku.

Polacy od początku spotkania narzucili wysokie tempo i po 15 minutach gry prowadzili już 8:4. Nasi szczypiorniści w dalszych minutach utrzymywali przewagę na podobnym poziomie i zakończyli pierwszą połowę z wynikiem 14:9.

W drugiej odsłonie podopieczni Michaela Bieglera kontrolowali mecz, utrzymując bezpieczną przewagę. Selekcjoner reprezentacji Polski dokonał kilku roszad, grali debiutanci, ale zwycięstwo Polaków pozostało niezagrożone do samego końca. Polska pokonała Rosję 27:21.

Polska - Rosja 27:21 (14:9)

Polska: Szmal - Bielecki 5, Daszek 5/1, Krajewski 4/3, Przybylski 3, Masłowski 3, M.Jurecki 2, B.Jurecki 2, Wiśniewski 1, Konitz 1, Gębala 1, Grabarczyk, Gliński, Orzechowski.