Turów Zgorzelec przegrał i odpadł z FIBA Europe Cup

Paawlus, wikipedia
Koszykarze PGE Turów Zgorzelec wysoko przegrali z BK Ventspils i i wiele wskazuje na to, że żegnają się z FIBA Europe Cup.

Niemal całe spotkanie przebiegało pod dyktando rywali z Łotwy. Już w pierwszej kwarcie uzyskali dziesięciopunktową przewagę nad polską drużyną. Zawodnikom ze Zgorzelca walkę udało się nawiązać jedynie w drugiej kwarcie, którą wygrali różnicą dwóch punktów - 17:15.

Trzecia odsłona - wygrana przez Łotyszy 24:16 - rozwiała jednak wszelkie wątpliwości, a zwycięzca tego spotkania mógł być tylko jeden. I był to BK Ventspils, który ostatnią kwartę zakończył wygraną 23:16, a całe spotkanie 96:73.

PGE Turów Zgorzelec spadł na trzecie miejsce w grupie i ma już minimalne szanse na awans. Z trzeciego miejsca awansować mogą tylko cztery zespoły, a żeby tak się stało w przypadku Polaków, to w kilku innych spotkaniach muszą paść korzystne dla nich rezultaty.

BK Ventspils - PGE Turów Zgorzelec 96:73 (34:24, 15:17, 24:16, 23:16)

BK: Pitts 15, Selakovs 13, Mitchell 12, Mitchell 12, Ate 11, Wiggins 11, Gulbis 10, Grazulis 6, Lomazs 4, Butjankovs 2.

PGE Turów: Karolak 24, Tatum 15, Dillon 13, Kostrzewski 8, Novak 7, Gospodarek 2, Marek 2, Harris 1, Krestinin 1.
Źródło: sportowefakty.wp.pl