U21: Kolejna porażka Polaków przed EURO, tym razem lepsi Czesi [VIDEO]

laczynaspilka.pl
Reprezentacja Polski do lat 21 przegrała mecz towarzyski w ramach przygotowań do młodzieżowego EURO 2017. Był to ostatni test biało-czerwonych przed tym turniejem.

Selekcjoner Marcin Dorna wprowadził w składzie dwie zmiany: od początku wybiegli Adam Buksa oraz Igor Łasicki. Nie poprawiło to jednak znacząco gry zespołu, który kilka dni temu przegrał 1:2 z Włochami.

Pierwsza połowa, delikatnie mówiąc, nie zachwyciła. Brakowało groźnych akcji z obu stron, słabo spisywała się polska ofensywa, a jeśli już nadarzała się okazja do strzału, był on blokowany.

Obraz gry zmienił się tuż po przerwie. W 47 minucie Stępiński w świetnej sytuacji trafił w bramkarza. Odpowiedzieli Czesi - w 50 minucie Vaclav Cerny kapitalnie przymierzył z dystansu, piłka odbiła się od głowy Bednarka i wpadła w okienko naszej bramki. Przegrywaliśmy 0:1.
W 65 minucie rywale mogli podwyższyć, ale Linhart trafił w boczną siatkę.

Czesi nie rezygnowali i coraz bardziej rozwijali skrzydła. W 72 minucie błysnęli piękną akcją, po której piłka trafiła w słupek naszej bramki. Kadrowicze Marcina Dorny z każdą chwilą wyglądali na coraz bardziej bezradnych, zupełnie nie wiedzieli, jak sforsować zasieki obronne rywala.

...to się zmieniło w 84 minucie. Strzelał Piątek, piłka odbiła się od rywala i trafiła do Niezgody. Napastnik Ruchu nie dał szans Zimie i zdobył wyrównującą bramkę.

W końcówce zaczęliśmy grać lepiej, ale... to rywale zdobyli bramkę na 2:1. W 92 minucie trafienie zaliczył Cernak.

Więcej goli już nie padło. Biało-Czerwoni przegrali w próbie generalnej przed EURO z Czechami 1:2.