Udany debiut Conte w Premier League. Diego Costa zapewnia zwycięstwo Chelsea w 89 minucie!

Vlad1988/Shutterstock
Chelsea wygrała z West Ham United 2:1 w swoim pierwszym meczu w nowym sezonie Premier League.

W pierwszej połowie oglądaliśmy emocjonujące spotkanie, choć zabrakło goli. Obie drużyny grały w sposób bardzo żywy, przede wszystkim z myślą o ataku. Sporo się działo po jednej i po drugiej stronie boiska, ale brakowało klarownych sytuacji podbramkowych.

W 12 minucie pierwszą niezłą sytuację do strzelenia gola miał Branislav Ivanović. Serb przebojem wdarł się prawą stroną boiska w pole karne, uderzył z ostrego kąta, lecz Adrian zdołał wybić piłkę na rzut rożny. Kilka minut później w polu karnym padł Oscar, sędzia nie dopatrzył się jednak faulu.

Bardzo aktywny w pierwszej odsłonie był w szczególności Eden Hazard. Belg w 31 minucie przeprowadził indywidualną akcję, wpadł w pole karne, uderzył w stronę bramki rywali, ale chybił minimalnie.

W samej końcówce niebezpiecznie z rzutu wolnego uderzał jeszcze Willian, ale Adrian był na posterunku i wybił piłkę na rzut rożny.

Druga połowa znakomicie zaczęła się dla podopiecznych Antonio Conte. W 47 minucie gospodarze otrzymali rzut karny, a z jedenastego metra bramkę zdobył Eden Hazard.

Kolejne minuty to ogromna przewaga "The Blues", którzy szukali drugiego gola i zupełnie bezradny West Ham. W 63 minucie przed doskonałą szansą stanął Willian, ale świetną paradą popisał się golkiper gości.

Z czasem "Młoty" uspokoiły grę i zapanowały nieco nad sytuacją na boisku. W 76 minucie z rzutu wolnego uderzał Dimitri Payet, który na boisku zameldował się kilka minut wcześniej. Trafił jednak w mur, ale piłka wyszła na rzut rożny. Po dośrodkowaniu zakotłowało się w polu karnym, do piłki dopadł James Collins i mocnym strzałem pokonał Thibauta Courtoisa.

Chelsea starała się przechylić losy spotkania na swoją korzyść. Dobrą okazję do strzelenia gola miał w 86 minucie Pedro, który uderzał z powietrza w polu karnym, lecz piłka minęła bramkę rywali tuż obok słupka.

Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, bramkę na 2:1 zdobył Diego Costa. Napastnik płaskim strzałem po długim rogu pokonał bramkarza rywali.

Więcej bramek już nie zobaczyliśmy. Chelsea pokonała West Ham United 2:1 w pierwszej kolejce Premier League.