Udany rewanż Guardioli. City pokonało Barcelonę!

Vlad1988/Shutterstock
W szlagierowo zapowiadającym się meczu 4. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, Manchester City pokonał u siebie Barcelonę 3:1. W innym spotkaniu grupy C, Borussia Moenchengladbach zremisowała z Celtikiem Glasgow 1:1.

Prowadzenie na Etihad Stadium już w 21. minucie objęli goście z Barcelony. Neymar dośrodkował z lewej strony, do futbolówki dopadł Lionel Messi, który wpadł w pole karne i płaskim strzałem pokonał Willy'ego Caballero.

Gospodarze odpowiedzieli na trafienie rywali krótko przed zakończeniem pierwszej połowy. W 39. minucie błąd popełnili piłkarze "Blaugrany", Roberto niedokładnie zgrał piłkę do Sergio Busquetsa i koniec końców przejął ją Raheem Sterling. Reprezentant Anglik podał do lepiej ustawionego Ilkaya Gundogana, który wpakował futbolówkę do siatki.

Zespół Pepa Guardioli kolejnego gola zdobyli w 51. minucie. Wówczas piłkę z rzutu wolnego bezpośrednio na bramkę Katalończyków uderzał Kevin de Bruyne. Belg przymierzył idealnie i chociaż Marc-Andre ter Stegen stał w rogu bramki, gdzie leciała futbolówka, nie zdołał jej skutecznie obronić.

Wynik na 3:1 "Obywatele" ustalili w 74. minucie. Najpierw Kevin de Bruyne podał na prawą stronę do Jesusa Navasa. Hiszpan zagrał wzdłuż bramki do Sergio Aguero, a ten w dość nietypowy sposób podał futbolówkę do Gundogana. Niemiec mocnym strzałem trafił do bramki, ter Stegen nie miał szans na obronę.

W innym meczu grupy C, Borussia Moenchengladbach zremisowała z Celtikiem Glasgow 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 31. minucie po tym jak Thorgan Hazard dośrodkował do Larsa Stindla, a ten skutecznie uderzył na bramkę "The Bhoys".

Popularne "Źrebaki" straciły prowadzenie w 75. minucie. Julian Korb faulował Moussę Dembele, a sędzia ukarał go czerwoną kartką i podyktował rzut karny dla przyjezdnych. Francuski napastnik zamienił jedenastkę na gola i dzięki niemu drużyna Brendana Rodgersa wywiozła z Borussia-Park cenny punkt.

Mimo porażki, FC Barcelona z dorobkiem dziewięciu punktów utrzymała pozycję lidera grupy C. Na drugim miejscu plasuje się Manchester City z siedmioma punktami na koncie. Trzeci są podopieczni Andre Schuberta, a stawkę zamyka Celtic Glasgow.

W następnej kolejce ekipa z Camp Nou zagra na wyjeździe z Celtikiem Glasgow. "Obywatele" zmierzą się z kolei ze "Źrebakami".