Udany rewanż Mourinho: Manchester United nie dał szans Chelsea!

Shutterstock
Manchester United pokonał Chelsea w meczu 33. kolejki Premier League. Dla Jose Mourinho to udany rewanż na drużynie Antonio Conte, która w poprzedniej rundzie pokonała w październiku Czerwone Diabły aż 4:0.

W obu ekipach zabrakło ważnych zawodników. Jose Mourinho zdecydował się zostawić na ławce Zlatana Ibrahimovicia, zaś Antonio Conte nie mógł skorzystać z usług kontuzjowanego podstawowego bramkarza, Thibaut Cuortois.

W pierwszej połowie niespodziewanie lepszym zespołem okazali się gospodarze. Już w siódmej minucie udokumentowali dobrą grę trafieniem Rashforda po fantastycznej, prostopadłej piłce od Andera Herrery.

W 29 minucie Rashford bardzo ładnie przedarł się na prawym skrzydle, ale Young zmarnował świetne podanie i uderzył bardzo słabo.

Do przerwy kolejne gole już nie padły. Gospodarze kontrolowali przebieg gry, zaś Chelsea nie przypominała zespołu, który jest rewelacją sezonu i pewnie przewodzi tabeli Premier League.

Druga połowa ponownie zaczęła się od szybkiego gola dla Manchesteru United. Strzelał Ander Herrera, piłka odbiła się od Zoumy i totalnie zaskoczyła bramkarza. 2:0!

W 61 minucie dogodną okazję strzelecką miał Rashford, ale jego uderzenie skończyło swoją historię w bocznej siatce.

W 69 minucie kolejną akcją indywidualną błysnął Rashford, który przedarł się lewą flanką i w pojedynkę przepchnął obrońców Chelsea, ale na oddanie skutecznego strzału nie wystarczyło mu już sił - Begović złapał uderzenie w krótki róg.

W 82 minucie jednego z bohaterów starcia, Rashforda, zmienił Zlatan Ibrahimović.

Do końca meczu wynik już się nie zmienił. Manchester United pokonał Chelsea i sprawił, że sytuacja w tabeli Premier League na sześć kolejek przed finiszem sezonu jest naprawdę ciekawa. The Blues mają już tylko 4 punkty przewagi nad Tottenhamem, z kolei Czerwone Diabły tracą również cztery "oczka" do czwartego Manchesteru City, ale mają jeden rozegrany mecz mniej.