betclic

UEFA potwierdza: Euro 2016 we Francji

Ostatnia aktualizacja: 16/11/15 17:55, Komentarzy: 1

2
1
Fot. S.V.Art/Shutterstock

UEFA wydała komunikat w sprawie niedawnych zamachów terrorystycznych w Paryżu oraz organizacji Mistrzostw Europy przez Francję. Europejska federacja piłkarska zapewniła, że nie ma żadnych planów, aby turniej przenosić do innego kraju.

"Po dramatycznych wydarzeniach, które miały miejsce w piątek w Paryżu, UEFA oraz spółka Euro 2016 SAS pragną potwierdzić swoje zobowiązanie, że umieszczą sprawy bezpieczeństwa i ochrony w centrum swoich planów organizacyjnych. Choć nie ma powodów, by sądzić, że Euro może stać się celem jakichkolwiek ataków, to potencjalne zagrożenie terrorystyczne zawsze było brane pod uwagę od początku projektu" - przeczytamy w oświadczeniu europejskiej federacji piłkarskiej.

Dalszy komunikat brzmi: "Spółka Euro 2016 SAS oraz wszyscy udziałowcy zaangażowani w organizację turnieju będą kontynuować swoją wspólną pracę i będą regularne monitorować stopień zagrożenia dla turnieju i swoich planów organizacyjnych. Od trzech lat spółka Euro 2016 SAS blisko współpracuje z odpowiednimi władzami nad opracowaniem odpowiednich mechanizmów, mających zagwarantować bezpieczeństwo i ochronę turnieju i jesteśmy pewni, że zostaną podjęte odpowiednie środki, aby je zapewnić dla wszystkich uczestników. Losowanie grup Euro 2016 odbędzie się zgodnie z planem, 12 grudnia w Paryżu, a turniej zostanie rozegrany we Francji w terminie od 10 czerwca do 10 lipca 2016".

W piątkowy wieczór w Paryżu w wyniku zamachów terrorystycznych zginęło 129 osób, a ponad 300 zostało rannych. Do eksplozji doszło również w pobliżu Stade de France, gdzie rozgrywano mecz towarzyski pomiędzy reprezentacją Francji a Niemcami.
Źródło: FourFourTwo

Tagi:

Dodaj komentarz
Klasa światowa
dawidinho
Zarejestrowany od: 1266 dni
Ilość komentarzy: 8592
Oceny: +53802
Kibicuje:
Borussia Dortmund
16.11.2015 / 18:15:14
A w tym momencie araby zacierają ręce i szykują "piłkę niespodziankę"...