betclic

UEFA uchyliła karę Lecha!

Ostatnia aktualizacja: 18/09/15 14:59, Komentarzy: 1

4
1
Fot. Carte, wikicommons

Kibice Lecha będą mogli obejrzeć z trybun mecz z Fiorentiną. UEFA uchyliła karę zamknięcia stadionu nałożoną wcześniej na poznański klub.

Lech został ukarany za wywieszenie przez kibiców flagi z napisem, który europejska federacja pierwotnie uznała za rasistowski. Do zdarzenia doszło podczas wyjazdowego meczu z FK Sarajewo w eliminacjach Ligi Mistrzów. Sankcją miał być jeden mecz bez udziału publiczności w europejskich pucharach oraz 50 tysięcy euro grzywny.

Lechowi groziło zamknięcie stadionu już na mecz z Videotonem Szekesfehervar w eliminacjach Ligi Europy, ale wykonanie kary zostało zawieszone ze względu na wniesienie przez klub odwołania. Okazało się ono skuteczne. Nie dość, że UEFA odstąpiła od kary, to jeszcze zmniejszyła grzywnę nałożoną na mistrza Polski. Zmieniona została też kwalifikacja czynu - z rasistowskiej na ksenofobiczną.

Pod koniec września UEFA zajmie się też okrzykami "Piła! Piła! Biała siła!", które fani Lecha skandowali podczas wyjazdowego meczu z FC Basel. Było zagrożenie, że federacja potraktuje ten incydent jako recydywę. Teraz z uwagi na zmianę kwalifikacji czynu raczej tak nie będzie. Nie oznacza to, że klub z Poznania uniknie kary. Obowiązywałaby podczas meczu z FC Basel, który zostanie rozegrany 10 grudnia.
Źródło: Lech Poznań, Przegląd Sportowy
Dodaj komentarz
Junior starszy
jarek62
Zarejestrowany od: 708 dni
Ilość komentarzy: 198
Oceny: +555
Kibicuje:
Lech Poznań Polska
20.09.2015 / 14:54:57
I super, że UEFA w taki sposób podeszła do sprawy.Chociaż raz.