Ukraina wygrała z Rumunią. Siedem goli w Turynie!

Ostatnia aktualizacja: 29/05/16 22:00, Komentarzy: 0

0
0

Rumunia przegrała z Ukrainą 3:4 (1:1) w towarzyskim spotkaniu rozegranym w niedzielę na Stadionie Olimpijskim w Turynie. Obie drużyny przygotowują się do turnieju Euro 2016.

Zespół z Bałkanów, który będzie przeciwnikiem Polaków w eliminacjach MŚ 2018, prowadził po trafieniu Gabriela Torje, ale dwie minuty przed przerwą wyrównał Roman Zozula.

Po zmianie stron do współgospodarze Euro 2012 poszli za ciosem i do siatki rywali trafiali kolejno Ołeksandr Zinczenko, Jewhen Konoplanka i Andrij Jarmołenko. Te trzy bramki dzieliło zaledwie jedenaście minut.

Kwadrans przed końcem, po wyraźnym błędzie ukraińskiego bramkarza, sygnał do odrabiania strat dał Denis Alibec, a pięć minut przed upływem regulaminowego czasu gry kontaktowego gola zdobył Nicolae Stanciu. Na więcej Ukraińcy jednak nie pozwolili i to oni cieszyli się ze zwycięstwa.

Rumunia na Euro 2016 zagra w grupie A z Francją, Szwajcarią i Albanią. Ukraina natomiast zmierzy się w grupie C z Niemcami, Irlandią Północną oraz Polską.

* * * * * *
Rumunia - Ukraina 3:4 (1:1)
Bramki: Torje 23, Alibec 75, Stanciu 85 - Zozula 43, Zinczenko 48, Konoplanka 54, Jarmołenko 59.