Uratowani! Arsenal i Chelsea grają dalej

Mitch Gunn/Shutterstock
Arsenal pokonał Olympiakos Pireus, a Chelsea wygrała z Porto. Oba kluby z Londynu awansowały tym samym do następnej rundy Ligi Mistrzów.

Arsenal do Pireusu jechał z nożem na gardle. Jeśli chciał awansować do dalszej fazy Ligi Mistrzów, to musiał wygrać z Olympiakosem różnicą dwóch goli albo zwyciężyć co najmniej 3:2.

"Kanonierzy" nie zaczęli tego meczu od szaleńczych ataków, skupili się raczej na mozolnym budowaniu akcji w ataku pozycyjnym. Gospodarze natomiast cofnęli się i nastawili na grę z kontry. Pierwszą groźną sytuację podopieczni Wengera stworzyli w 25 minucie, kiedy to Flamini trafił w poprzeczkę, a dobitkę Olivera Giroud złapał bramkarz greckiej ekipy.

Cztery minuty później Arsenal wyszedł na prowadzenie. Giroud wykorzystał dośrodkowanie Ramseya i strzałem głową pokonał golkipera rywali. W następnych minutach pojedynek się wyrównał, a swoje sytuacje miały obie drużyny. Do przerwy wynik jednak nie uległ zmianie i Arsenalowi brakowało jednego gola do awansu.

W 50 minucie "Kanonierzy" prowadzili już 2:0 i w tym momencie mieli awans. Drugiego gola w tym meczu strzelił Giroud, który wykorzystał podanie Joela Campbella. W 67 minucie swoją trzecią bramkę w meczu zdobył Giroud, który tym razem wykorzystał rzut karny. Arsenal wygrał pewnie 3:0.

W drugim spotkaniu grupy F Bayern Monachium pokonał Dinamo Zagreb.

***

Chelsea żeby awansować do dalszej rundy musiała co najmniej zremisować na własnym stadionie z FC Porto.

Spotkanie zaczęło się szczęśliwie dla "The Blues", gdyż już w 12 minucie pojedynku Ivan Marcano wpakował piłkę do własnej bramki i dał tym samym prowadzenie zawodnikom Jose Mourinho. Kolejną okazję gospodarze mieli w 28 minucie, ale strzał Oscara o centymetry minął bramkę strzeżoną przez Ikera Casillasa.

Na przerwę Chelsea schodziła z prowadzeniem. "The Blues" kontrolowali przebieg spotkania, grali pewnie i spokojnie, i byli o krok od awansu.

W 53 minucie było już 2:0 dla Chelsea. Podanie Edena Hazarda wykorzystał Willian. W spotkaniu nie padło już więcej bramek. Chelsea wywalczyła awans obok Dynama Kijów, które pokonało Maccabi.