betclic

Urban: Jevtić ma papiery, żeby grać jeszcze lepiej

Ostatnia aktualizacja: 25/05/16 14:27, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

- Będę więcej wymagał od Darko, bo ma papiery, żeby grać jeszcze lepiej - mówi o swoim podopiecznym trener poznańskiego Lecha, Jan Urban w rozmowie z oficjalną witryną zespołu.

Szwajcar w obu sezonach gry dla Lecha miał udział przy dziesięciu bramkach. W pierwszym roku strzelił siedem bramek i zaliczył trzy kluczowe podania przy trafieniach kolegów. W ostatnim sezonie strzelił cztery gole i zanotował sześć asyst. Grał jednak w kratkę i nie wykorzystał swojego potencjału. -
Gdy przychodziłem do klubu słyszałem o nim wiele dobrego - wspominał jeszcze kilka tygodni temu Urban.

W minionym już sezonie piłkarz musiał radzić sobie z dużą rywalizacją na pozycji ofensywnego pomocnika. Często grał na niej Karol Linetty, a na początku sezonu do Poznania trafił też Maciej Gajos. Wiosną ta trójka bezpośrednio między sobą konkurowała o to, który piłkarz wybiegnie na boisko od pierwszej minuty. - Przegrał tę rywalizację - nie ukrywa były opiekun warszawskiej Legii cytowany przez lechpoznan.pl.

Dlatego Jevtić musiał pogodzić się z rolą zmiennika. Aż szesnaście razy wchodził na boisko z ławki rezerwowych. Były to jednak krótkie występy, dzięki czemu Szwajcarowi brakowało regularności w grze. A ta w przypadku rozgrywającego jest bardzo ważna. - Chciałbym, żeby był skuteczniejszy w swojej grze. Mógłby też pokazać więcej ambicji. Jest inteligentnym zawodnikiem i mógłby czasem ten spryt na boisku wykorzystać - zaznacza trener Kolejorza.

Bywało też tak, że Szwajcar zaczynał mecz na pozycji bocznego pomocnika. Kontuzje skrzydłowych powodowały, że zaczynał mecz na lewej stronie pomocy i w jego trakcie zmieniał się z pozycjami z Maciejem Gajosem. Tak było chociażby w spotkaniu z Ruchem Chorzów, w którym Jevtić zdobył dwie bramki. - On może zagrać z boku jak jest taka konieczność, ale zdecydowanie więcej daje drużynie w środku pola - zauważa Urban.

Szkoleniowiec Lecha zdaje sobie sprawę z tego, że obecna sytuacja nie jest komfortowa dla wspomnianego piłkarza. - Wiem, że nie jest z tego zadowolony, bo chciałbym grać więcej. Musiał jednak pewne decyzje zaakceptować. Wie, co musi zrobić żeby grać więcej - podkreśla trener Kolejorza, który od swojego podopiecznego wymaga więcej zaangażowania w defensywie.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!