betclic

Urban: Każdy zawodnik czuje się lepiej, kiedy wie, że jest potrzebny

Ostatnia aktualizacja: 29/03/16 13:23, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

Bardzo interesująco wygląda rywalizacja na prawej stronie obrony w zespole poznańskiego Lecha. Obaj piłkarze występujący na tej pozycji grają wiosną niemal po równo. - Wolę, żeby zawodnik grał kilka meczów dobrze, niż wszystkie przeciętnie - mówi trener Lecha Jan Urban w rozmowie z oficjalną witryną mistrzów Polski.

Rundę wiosenną w wyjściowym składzie zaczął Tomasz Kędziora, który wystąpił w pierwszych dwóch meczach Ekstraklasy. Później jednak szansę gry dostał też Kebba Ceesay. Ten pierwszy zagrał na razie pięć spotkań, a drugi pojawił się na boisku w czterech meczach.
- Nie ma między nimi różnicy - zaznacza były opiekun m.in. warszawskiej Legii.

To jednak nie jedyny powód, dla którego szkoleniowiec rotuje tą dwójką obrońców. - Każdy zawodnik czuje się lepiej, kiedy wie, że jest potrzebny - zauważa Urban. - Z drugiej strony nie każdy rozumie, że czasami musi usiąść na ławce. Oni chcą cały czas grać, a odpoczynek jest bardzo ważny - dodaje.

Tym bardziej, że obaj piłkarze występują w reprezentacjach narodowych. To ma również bardzo duże znaczenie dla szkoleniowca mistrza Polski. Kędziora gra w kadrze młodzieżowej Polski, a Ceesay w reprezentacji Gambii. - Każdy z nich gra i to niemało. Do tego dochodzi właśnie reprezentacja. Muszę zarządzać ich siłami - podsumowuje swoją wypowiedź.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela