betclic

Urban: Kluczem do zwycięstwa będzie dobra gra w obronie

Ostatnia aktualizacja: 26/11/15 12:07, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Lech Poznań zagra z CF Os Belenenses w najbliższym spotkaniu Ligi Europy. Na przedmeczowej konferencji prasowej trener "Kolejorza", Jan Urban przyznał, że jego zespół gra coraz lepiej i zamierza wygrać najbliższy pojedynek.

- Belenenses będzie chciało wygrać ten mecz tak samo jak i my. Gra w Europie to możliwość pokazania się, zdobycia doświadczenia. To coś, co każdy piłkarz lubi i niezależnie, kto w takim meczu gra, chce wygrać. Nie będę mówił o taktyce, co jest logiczne. Naszym kluczem do dobrego wyniku będzie dobra gra całego zespołu w defensywie i taka postawa, żeby było widać, że drużyna gra coraz lepiej, jest pewniejsza siebie, pokazuje doświadczenie zdobyte do tej pory w pucharach - powiedział 53-letni szkoleniowiec cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

- To drużyna z ligi portugalskiej, która gra w europejskich pucharach. Dla każdego zespołu z tej ligi należy się szacunek, bo to ekipy bardzo dobrze grające pod względem technicznym. Wrażenie robi szybkość Kucy, uwagę musimy zwrócić na Luisa Leala. Alternatywą jest też Tiago Caeiro dobrze grający głową, więc mogą na niego grać długą piłką - dodał.

- Trener Sa Pinto narzekał na zbyt napięty kalendarz swojej drużyny. Nie wiem co by musiał powiedzieć będąc na moim miejscu. Na razie wszystko jest w porządku, praktycznie wszystkich zawodników mamy do dyspozycji, więc jest pełna możliwość rotacji. Gramy jutro, potem w niedzielę, środę, sobotę i to jeszcze nie będzie koniec. Musimy szanować siły, bo niektórzy owszem, mogą zagrać trzy cz cztery spotkania jedno po drugim, ale później odcierpią to bardzo mocno - zakończył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!