betclic

Urban: Kownacki i inni by nie grali, gdybyśmy patrzyli na nazwiska

Ostatnia aktualizacja: 21/07/16 14:22, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo (lechici w meczu ze Śląskiem)

Poza Szymonem Pawłowski i Darko Jevticiem sztab szkoleniowy może skorzystać ze wszystkich piłkarzy w niedzielnym spotkaniu z Zagłębiem. Oznacza to, że trener Kolejorza ma bardzo duże pole do popisu. - Szatnia zdaje sobie sprawę, że nazwiska nie grają - mówi szkoleniowiec, cytowany przez oficjalną stronę klubową.

O tym, że tak jest najlepiej świadczą zmiany, których dokonał sztab szkoleniowy przed meczem ze Śląskiem Wrocław. O ile pojawienie się w wyjściowym składzie Marcina Robaka i Dariusza Formelli było spowodowane urazami zawodników, którzy zagrali w meczu o Superpuchar i nie byli zdolni do występu w meczu ligowym, to już zamiana Lasse Nielsena na Paulusa Arajuuriego była spowodowana decyzją sportową szkoleniowca.

Duńczyk usiadł na ławce rezerwowych mimo tego, że w pierwszym meczu sezonu zdobył bramkę. - Grają ci, którzy są w najlepszej dyspozycji. To oznacza to jednak, że w szatni nie ma hierarchii. Gdybyśmy patrzyli tylko na nazwiska to nigdy Jóźwiak, Gumny, Kownacki i Formella by nie grali - tłumaczy trener Kolejorza. - Zawsze będzie ktoś kto przebija ich doświadczeniem i liczbą rozegranych meczów - dodaje.

Jego zdaniem kluczową rolę w środku pola poznańskiego zespołu ma odgrywać Łukasz Trałka. I to w oparciu o niego budowany będzie skład na każde kolejne spotkanie. Po powrocie do zdrowia Macieja Makuszewskiego rywalizacja w linii pomocy jest jeszcze większa niż kilka dni temu. Do treningów po urlopie wrócił także Karol Linetty, który jeszcze bardziej zwiększa konkurencję w środku pola. A to bardzo cieszy szkoleniowca, który ma duże możliwości wyboru przed kolejnymi meczami ligowymi.

Źródło: lechpoznan.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela