betclic

Urban: Mecze Lecha z Legią są wyjątkowe

Ostatnia aktualizacja: 02/05/16 14:22, Komentarzy: 1

0
1
Fot. asinfo

Drugi raz z rzędu w finale Pucharu Polski spotkają się Lech Poznań i Legia Warszawa. - Nie będzie łatwo zaskoczyć rywala - nie ma wątpliwości Jan Urban.

W tym sezonie obie drużyny grały ze sobą już cztery razy. Dwa razy wygrywał Lech, dwa mecze zakończyły się zwycięstwem Legii. Zdaniem Jana Urbana na Stadionie Narodowym zwycięży ta drużyna, która zachowa więcej zimnej krwi.

- Każdy trener pracuje na swój rachunek. Przez cztery lata pracy w Legii zdobyłem wszystko, co było do zdobycia. Dziś jestem w Lechu i takie jest życie trenera. Moim zadaniem jest teraz to, żeby wydobyć z tej drużyny jak najwięcej nie tylko zespołowo, ale też indywidualnie. Czy pokonanie Legii będzie dla nas większym sukcesem? Moim zdaniem nie, ale wiem, że dla kibiców pokonanie Legii ma znaczenie. Ona jest super, dopóki odbędzie się w sportowej atmosferze. Jeśli tak jest to zainteresowanie tą rywalizacją jest jeszcze większe - mówi Urban.

- Nie będzie łatwo zaskoczyć rywala pod względem taktycznym. Ci zawodnicy znają się bardzo dobrze, nie tylko z ligi, ale też z reprezentacji. Dlatego niesamowicie ważna będzie sfera mentalna. Spodziewam się wyrównanego spotkania. Kto będzie miał więcej zimnej krwi, chłodniejszą głowę, ten ma większe szanse na zwycięstwo - uważa trener Lecha.

- Gra na takim obiekcie to coś wyjątkowego. Wszyscy będą chcieli wygrać. Każdy zespół ma swoją strategię. My swojej jednak nie będziemy zdradzać. Chcemy zagrać jak najlepiej potrafimy. Ostatnio gramy nieźle w piłkę. Mamy jednak trudności ze strzelaniem. Tego problemu nie ukryjemy, w tym elemencie musi być w najbliższym meczu zdecydowanie lepiej. Mecze Lecha z Legią są spotkaniami wyjątkowymi, specjalnymi o bardzo dużym zainteresowaniu mediów i kibiców - kończy Urban.
Źródło: www.lechpoznan.pl
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
ClassicStrikers
Zarejestrowany od: 766 dni
Ilość komentarzy: 3931
Oceny: +31376
Kibicuje:
Liverpool FC Lech Poznań Polska
02.05.2016 / 18:13:54
noo
nie tylko na boisku ale i na trybunach