betclic

Urban: Na chłopaków spadło bardzo dużo

Ostatnia aktualizacja: 20/05/16 13:43, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

57 meczów zagrali w mijającym sezonie piłkarze Lecha Poznań. Żaden polski klub nie rozegrał w ostatnim roku więcej spotkań. - Przyda nam się odpoczynek - nie ukrywa trener Kolejorza Jan Urban, cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Poznaniacy w poniedziałek rozpoczęli urlopy, a na kolejnym treningu spotkają się dopiero 13 czerwca. Wtedy też rozpoczną przygotowania do nowego sezonu, który wystartuje niespełna miesiąc później. Przez najbliższe kilkadziesiąt dni zawodnicy Lecha będą mogli odpocząć od rozgrywania meczów. - Ważne jest to, żebyśmy odpoczęli mentalnie. To często trudniejsze niż odpoczynek fizyczny - tłumaczy szkoleniowiec.

Lechici mają za sobą bardzo trudny sezon. Przegrali w nim aż 23 spotkania. - Na chłopaków spadło bardzo dużo, ale taki też był ten sezon. Bardzo wymagający. Porażki to część sportu. Czasami bardzo blisko jest od sukcesu do porażki. Dlatego tak ważne jest to, żeby wyczyścić głowy, zapomnieć o tym sezonie i zresetować się przed kolejnym, który rozpoczyna się już wkrótce - mówi Jan Urban.

Jego podopieczni mają na to niespełna miesiąc. To niemal dwa razy więcej niż przed rokiem, gdy już po kilkunastu dniach przerwy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu. - Ten miesiąc musi wystarczyć. Być może w Hiszpanii czy Włoszech ta przerwa jest dłuższa, ale to wynika z tego, że oni później rozpoczynają sezon. Mam nadzieję, że każdy z chłopaków wykorzysta dobrze ten czas i wróci do treningów z dużym głodem wygrywania - zaznacza trener.

Źródło: lechpoznan.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!