betclic

Urban: Nie damy się nabrać na kryzysy

Ostatnia aktualizacja: 22/04/16 16:09, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

- Drużyna była po ostatnim meczu przybita i pętla, jeśli chodzi o awans do pucharów, powoli się zaciska. Wiemy co się stało w tym meczu, ale musimy szukać punktów i to nasz główny cel na najbliższy mecz - mówi przed sobotnim spotkaniem z Pogonią trener Kolejorza Jan Urban, cytowany przez oficjalną stronę mistrzów Polski.

Do Szczecina poznaniacy pojadą jednak w nie najlepszych nastrojach, bo nie wygrali ostatnich dwóch meczów. Nie lepsza jest jednak sytuacja Pogoni, która na zwycięstwo czeka od dziesięciu spotkań. - Nie damy się nabrać na żadne kryzysy. Każdej drużyny przytrafiają się wpadki. Trzeba z nich tylko wyciągać wnioski. Nie można lekceważyć żadnej drużyny. Jeśli w polskiej lidze się to zrobi, to się przegrywa - zaznacza szkoleniowiec mistrza Polski.

Jednym z najważniejszych zadań w trakcie sobotniego spotkania będzie powstrzymać dobrze prezentującego się w ostatnich spotkaniach Rafała Murawskiego. - Nie trzeba analizować Pogoni, żeby wiedzieć, że to pierwszoplanowa postać tego klubu. Szczególnie, gdy gra w środku pola z Matrasem. Trudno ich przejść - zaznacza Urban. - My w środku pola mamy zawodników, którzy mogą się im przeciwstawić. Wiem, że z Piastem zagraliśmy niezbyt agresywnie w środku pola. Musimy to zmienić - dodaje.

Brak świeżości może wynikać z tego, że piłkarze Lecha zagrają w sobotę trzeci mecz w przeciągu ośmiu dni. W wyjściowym składzie na mecz z Piastem trener Kolejorza dokonał tylko jednej zmiany w porównaniu do meczu z Legią. - Kiedy myślimy o rotacjach to w perspektywie kilku najbliższych meczów. Kto ile może zagrać, jak zmiany będą miały wpływ na poziom gry zespołu. Zastanawiamy się nad tym w sztabie. Analizujemy to - zauważa szkoleniowiec.

Dla niego, a także całego zespołu Kolejorza, cel na ostatnie mecze sezonu jest niezmienny. To awans do europejskich pucharów. Ten można wywalczyć nie tylko poprzez ligę, ale także zwycięstwo w finale Pucharu Polski. - Wszystkie rozgrywki interesują nas tak samo. Niedługo gramy finał i wtedy wszystko się wyjaśni. Do czasu jego rozegrania mamy dwa mecze w lidze i chcemy w nich punktować. W finale wszystko się może zdarzyć. To jeden mecz, który zadecyduje o wszystkim. W lidze nawet w przypadku wpadki, mamy jeszcze kilka meczów, żeby odrobić stratę - przyznaje Urban.

Źródło: lechpoznan.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela