betclic

Urban nie zabierze juniorów na zgrupowanie

Ostatnia aktualizacja: 17/06/16 19:27, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Tomasz Bidermann / Shutterstock.com

Żadnego piłkarza z Akademii Lecha Poznań na letni obóz przygotowawczy nie weźmie trener Jan Urban. - Powód jest prosty. Juniorzy starsi i nasze rezerwy niedawno zakończyły sezon - tłumaczy szkoleniowiec w rozmowie z oficjalną witryną zespołu z Wielkopolski.

Zimą opiekun Lecha zdecydował się na to, aby dać szansę kilku młodym zawodnikom. Na zgrupowania pojechali Kamil Jóźwiak, Robert Gumny i Tomasz Dejewski. Pierwsza dwójka wykorzystała swoją okazję do pokazania się trenerowi i już wiosną zadebiutowała w rozgrywkach Ekstraklasy. Niewykluczone, że już wkrótce tę szansę otrzymają kolejni młodzi zawodnicy. Tym razem z pierwszą drużyną jednak nie pojadą.

Zespół rezerw rozgrywki ligowe zakończył 4 czerwca, a drużyna juniorów starszych kilka dni wcześniej. - Postanowiliśmy, że na obóz nie zabierzemy żadnego zawodnika. Chcemy, żeby oni odpoczęli. Dzięki temu mają kilka tygodni wolnego. To są młodzi chłopacy i uważamy, że powinni mieć czas na to, by wyjechać na wakacje - przyznaje Jan Urban cytowany przez lechpoznan.pl.

Jednocześnie zapowiedział on, że zawodnicy z Akademii Lecha Poznań pojawią się na treningach pierwszej drużyny. Być może już w lipcu, gdy drużyna wróci z dziesięciodniowego obozu i będzie przygotowywała się do pierwszego meczu w sezonie. - Wakacje im się należą, a my nie chcemy im zabierać. Na pewno jednak ściągniemy na treningi kogoś, żeby mu się bliżej przyjrzeć - zaznacza były opiekun warszawskiej Legii.

Pierwszy zespół Kolejorza w najbliższy poniedziałek wyjedzie do Kępy koło Sochocina na dziesięciodniowe zgrupowanie.
Źródło: asinfo.

Tagi:

Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!