betclic

Urban: Obecna reforma Ekstraklasy nie jest najlepsza

Ostatnia aktualizacja: 27/11/15 22:11, Komentarzy: 0

0
0
Fot. asinfo

Jan Urban, trener Lecha Poznań, na konferencji prasowej poprzedzającej mecz z Lechią Gdańsk ocenił sytuację kadrową swojego zespołu oraz odniósł się do reformy Ekstraklasy.

- Możemy być zadowoleni z sytuacji drużyny pod względem zdrowotnym. Po czwartkowym meczu z CF Os Belenenses nie ma żadnych urazów i wszyscy zawodnicy będą brani pod uwagę do spotkania z Lechią Gdańsk. Paulus Arajuuri nie poleciał z nami do Lizbony, ponieważ dałem mu dwa dni odpoczynku. Teraz Fin będzie już gotowy do gry - powiedział opiekun lechitów cytowany przez oficjalną stronę klubu.

Szkoleniowiec opowiadał także o rotacjach w składzie Lecha. - Wiem, że skład na mecz z Belenenses mógł wyglądać inaczej. Muszę jednak brać pod uwagę to, że rozegraliśmy już w tym sezonie bardzo dużo spotkań. Myśląc o wyjściu z grupy, powinniśmy wygrać oba starcia z Portugalczykami, ale biorąc pod uwagę naszą sytuację, nie mogę dać się ponieść emocjom w jednym meczu. Rotacje nie gwarantują zwycięstwa w Gdańsku, ale muszę dać zawodnikom trochę odpoczynku. Jak do tej pory roszady w składzie dają dobre wyniki i nie mam powodu, żeby odstawić jakiegoś piłkarza na dalszy plan - stwierdził.

Na koniec Urban odniósł się do niedawnej reformy Ekstraklasy. - Byłem pierwszą osobą, która mówiła, że obecna reforma Ekstraklasy nie jest najlepsza i swojego zdania nie zmieniłem. Uważam, że powrót do trzydziestu spotkań w sezonie jest dobry - ocenił.
Źródło: lechpoznan.pl
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela