betclic

Urban obserwuje młodych piłkarzy Lecha. "Wiemy, co się dzieje w Akademii"

Ostatnia aktualizacja: 25/05/16 15:22, Komentarzy: 1

0
1
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Sztab szkoleniowy Lecha regularnie obserwuje młodych zawodników Kolejorza. Część z nich wiosną pojawiała się na treningach pierwszego zespołu przy Bułgarskiej.

Trener Jan Urban zimą na obozy przygotowawcze swojego zespołu zaprosił kilku młodych zawodników. Wśród nich byli Robert Gumny, Kamil Jóźwiak i Tomasz Dejewski. Pierwsza dwójka wiosną została włączona do kadry pierwszej drużyny i zadebiutowała w Ekstraklasie. Szkoleniowiec zapowiedział, że w najbliższym czasie planuje dać szanse kolejnym zawodnikom.

Na razie jednak nie chce zdradzać nazwisk. - Będziemy się przyglądać akademii. Zawodnicy, o których myślimy w przyszłości mogą się znaleźć w pierwszej drużynie. Będziemy ich obserwować, może weźmiemy na treningi, choć to nie zawsze jest wygodne, bo chodzą do szkoły we Wronkach - zaznacza opiekun poznańskiej ekipy w rozmowie z oficjalną witryną zespołu.

Urban pokazał, że potrafi zarządzać młodymi zawodnikami i wprowadzać ich do zespołu. Robert Gumny jeszcze rok temu występował w drużynie juniorów młodszych, a Kamil Jóźwiak dopiero stawiał pierwsze kroki w drugim zespole Lecha. - Nie mówmy na razie o nazwiskach. Obserwujemy akademię i wiemy, co tam się dzieje - zapewnia były trener m.in. warszawskiej Legii.

O tym, że młodzi piłkarze są ważni dla szkoleniowca, najlepiej świadczy jego podejście do Kamila Jóźwiaka i Roberta Gumnego. W środę rozpoczynają się półfinały Centralnej Ligi Juniorów, w których obaj mogliby teoretycznie wystąpić. Szkoleniowiec jednak postanowił, że tak nie będzie. Chce, aby odpoczęli przed rozpoczynającymi się w połowie czerwca przygotowaniami do nowego sezonu. - Oni są częścią tej drużyny - deklaruje Urban cytowany przez lechpoznan.pl.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Solidny ligowiec
błekitna liga
Zarejestrowany od: 1488 dni
Ilość komentarzy: 1106
Oceny: +7182
Kibicuje:
Bayern Monachium Borussia Dortmund ADO Den Haag Legia Warszawa Wisła Płock Polska Dolcan Ząbki Huragan Wołomin
25.05.2016 / 15:36:55
Ciekawe co z tego Lecha wyniknie :)