betclic

"Zmiana trenera w Wiśle nic nie zmieni"

Ostatnia aktualizacja: 02/12/15 07:09, Komentarzy: 0

0
0
Fot. ASInfo

Trener poznańskiego Lecha Jan Urban jest przekonany, że zmiana szkoleniowca w Wiśle Kraków nie wpłynie w żaden sposób na przebieg środowego spotkania.

W meczu z Kolejorzem na stanowisku pierwszego trenera "Białej Gwiazdy" zadebiutuje Marcin Broniszewski.
- Zmiana ta nie powinna mieć znaczenia, bo to przedłużenie myśli trenerskiej i tego, co sobie założyli w klubie. Sztab pozostał bez zmian, poza Kazimierzem Moskalem. Nie sądzę, żeby nagle wiele się zmieniło - podkreśla opiekun mistrzów Polski w rozmowie z oficjalną witryną poznanian.

- Oni są przyzwyczajeni. Wszyscy widzimy jak często się zmienia trenerów, w Wiśle dość często. 20-letni piłkarz zastanawia się co to będzie, ale 25-latek przeżył już sporo trenerów i wie jak to funkcjonuje - zaznacza Urban.

Wisła mimo tego, że w niedzielę przegrała w derbach, gra w tym sezonie efektowną piłkę. -Trenerzy żyją jednak z wyników - zauważa Urban. - Wisła nie miała dużo porażek, ale bardzo dużo remisów. Znając realia Wisły, to wynik tego meczu mógł pociągnąć za sobą takie, a nie inne decyzje. Szkoda trenera Moskala, bo wykonywał dobrą pracę - dodaje szkoleniowiec mistrza Polski.

- Gdy przychodziłem do Lecha moim celem jest awans do grupy mistrzowskiej. Chcemy awansować do niej do końca sezonu zasadniczego. Fajnie, jeśli uda się to wcześniej, bo chcemy doprowadzić do sytuacji, w której będziemy mogli zimą spokojnie popracować - podkreśla Urban, który nie ukrywa, że kilka lat temu mógł pracować pod Wawelem.

W marcu 2007 roku były opiekun warszawskiej Legii prowadził rozmowy na temat przejścia tego klubu, ale ostatecznie nie porozumiał się z władzami Wisły. - Poszło o trzymiesięczny okres wypowiedzenia. Tylko dlatego nie zgodziłem się na propozycję Wisły. Oni mieli wtedy mocny skład, później Maciej Skorża zdobył z nimi dwa razy mistrzostwo. Odmówiłem, ale nie dlatego, że nie wierzyłem w swoje umiejętności, ale dlatego, że ta propozycja była brakiem szacunku do mojej osoby - mówi Urban, który kilka miesięcy później został szkoleniowcem Legii Warszawa.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!