Urugwaj nie wyjdzie z grupy na Copa America!

Keeton Gale / Shutterstock.com
Urugwaj przegrał z Wenezuelą 0:1 w meczu drugiej kolejki fazy grupowej Copa America. Porażka przekreśliła szanse piłkarzy Oscara Tabareza na awans do ćwierćfinału.

Urugwajczycy przeważali od początku meczu, ale w ich grze brakowało konkretów. Inaczej było w przypadku graczy z Wenezueli. W 36. minucie na szalony strzał zdecydował się Alejandro Guerra, który postanowił przelobować Fernando Muslera z 40 metrów. Bramkarz Urugwaju zdołał zbić piłkę na poprzeczkę, ale z bliska do pustej bramki wbił ją Jose Salomon Rondon.

W drugiej połowie Urugwaj próbował odrabiać straty, ale grał słabo. Celny strzał na bramkę rywali oddał dopiero po godzinie gry. Dobrą okazję do wyrównania stworzył sobie dopiero w doliczonym czasie, gdy znakomitą sytuację zmarnował Edinson Cavani.

Swoim kolegom nie mógł pomóc Luis Suarez, który wciąż leczy kontuzję. Po meczu selekcjoner reprezentacji Urugwaju przyznał, że największa gwiazda jego drużyny nie jest jeszcze gotowy do gry. Nieco inaczej na całą sytuację zapatruje się sam Suarez, który nie ukrywał złości, że cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych.

Urugwaj - Wenezuela 0:1
Jose Salomon Rondon 36

Urugwaj: Fernando Muslera - Maximiliano Pereira, Jose Maria Gimenez, Diego Godin, Gaston Silva - Egidio Arevalo - Carlos Sanchez (78. Nicolas Lodeiro), Gaston Ramirez (73. Diego Rolan), Alvaro Gonzalez (80. Mathias Corujo) - Christian Stuani, Edison Cavani.

Wenezuela: Dani Hernandez - Roberto Rosales (8. Alexander Gonzalez), Wilker Angel, Oswaldo Vizcarrondo, Rolf Feltscher - Alejandro Guerra, Tomas Rincon, Arquimedes Figuera (79. Romulo Otero), Adalberto Penaranda - Jose Salomon Rondon (78. Luis Manuel Seijas), Josef Martinez.

Żółte kartki: Martinez, Figuera, Seijas (Wenezuela).