betclic

Uryga: Nowi wnoszą jakość do Wisły

Ostatnia aktualizacja: 29/01/16 14:10, Komentarzy: 0

0
0
Fot. MediaPictures.pl / Shutterstock.com

Wisła Kraków wygrała z Botew Płowdiw 3:1 w czwartkowym spotkaniu sparingowym rozegranym w tureckiej miejscowości Belek. W pierwszej części gry kapitanem "Białej Gwiazdy" był Alan Uryga, który przyznał, że założenie opaski było dla niego czymś wyjątkowym.

- Szczerze mówiąc nie spodziewałem się tego. Zaraz przed meczem podszedł do mnie kierownik drużyny i oznajmił, że trener to właśnie mnie wybrał na kapitana. Zdawałem sobie sprawę, że w drugiej połowie wejdzie Arek Głowacki, więc tę rolę będę pełnić tylko w pierwszej części spotkania. Mimo że był to tylko sparing, to na pewno jest to dla mnie szczególne wyróżnienie i bardzo miła rzecz -
powiedział 21-latek cytowany przez oficjalną klubową stronę internetową.

- Taka jest rola kapitana. Nawet w meczach towarzyskich, jeśli dostaję się kapitańską opaskę, to ona do czegoś zobowiązuje, zarówno w dobrych i złych momentach dla drużyny. Wiąże się to z tym, że trzeba więcej podpowiadać i pomagać kolegom - dodał.

- Na pewno potrzebujemy zwycięstw, bez znaczenia jakiej rangi są to mecze. Musimy wrócić na właściwe tory, zaczynając od sparingów. Fajnie, że w końcu udaje się strzelać bramki i odnieść przekonywujące zwycięstwo. Potem naszym celem będzie, aby przełożyć to na spotkania ligowe
- kontynuował.

- W tym momencie jesteśmy w najcięższym momencie przygotowań, bo praktycznie co dwa dni gramy sparingi. Mamy też sporo treningów za sobą, więc ten okres jest dla nas trudniejszy, ale myślę, że z każdym dniem poziom obciążeń będzie mniejszy, skupimy się na złapaniu świeżości. Jeśli chodzi o nowych zawodników, to mogę wypowiedzieć się tylko pozytywnie. Po meczach kontrolnych widać, że wnoszą jakość do drużyny, więc będziemy mieć z nich sporo pociechy - zakończył.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela