betclic

Uryga: Nowy trener bardzo nas mobilizuje

Ostatnia aktualizacja: 17/01/16 22:02, Komentarzy: 1

0
1
Fot. Tomasz Bidermann/Shutterstock

- Wystartowaliśmy z przygotowaniami, choć trzeba przyznać, że ten pierwszy tydzień był specyficzny, ze względu na badania kardiologiczne, które uniemożliwiały przeprowadzenie wszystkich treningów w pełnym składzie. Mnie udało się już w zeszłym tygodniu zaliczyć wizytę w szpitalu i dzięki temu mogłem wziąć udział we wszystkich zajęciach - mówił w rozmowie z oficjalną stroną krakowian Alan Uryga.

Przygotowujący się do rundy wiosennej wiślacy już w pierwszym tygodniu po powrocie z urlopów trenują na pełnych obrotach. - W poniedziałek pierwszy trening był wprowadzający, ale już od wtorku wzięliśmy się mocno do pracy i kolejne zajęcia były już zdecydowanie bardziej intensywne. Dużo było ćwiczeń tlenowych i biegowych, które bardziej odczuliśmy. Ale właśnie o to chodzi, by teraz intensywniej popracować. Podchodzimy to tego z optymizmem, licząc że będzie nam on towarzyszył aż do końca przygotowań, a wykonana teraz ciężka praca zaprocentuje już na starcie ligi - stwierdził podopieczny trenera Tadeusza Pawłowskiego.

W drużynie Wisły pojawili się już nowi zawodnicy. Dla Patryka Małeckiego transfer do Wisły był powrotem do domu, natomiast zupełnie nową twarzą jest czeski napastnik Ondrasek. Od grudnia z drużyną trenuje również Krzysztof Drzazga, który do Krakowa przeniósł się z Polkowic.

- "Mały" dopiero zaczął z nami trenować. Myślę, że będzie fajnie funkcjonował w szatni i atmosfera będzie równie dobra, jak w ostatnich latach. Krzysiek trenuje z nami już od kilku tygodni. Uważam, że to bardzo fajny, spokojny chłopak, który dobrze aklimatyzuje się w drużynie. Ze Zdenkiem przyjdzie jeszcze czas lepiej się poznać, choć już teraz mogę powiedzieć, że sprawia wrażenie bardzo pozytywnej osoby. Jest energiczny i przebojowy, dlatego myślę, że będzie się dobrze dogadywał z chłopakami - wyraził nadzieję Uryga. 

Nowy trener oraz piłkarze powinni wpłynąć pozytywnie na rywalizację w krakowskiej drużynie. - Faktycznie, mamy w drużynie nowe twarze, lecz nie jest ich znowu aż tak wiele, aby się wszystko diametralnie zmieniło. Wydaje mi się, że istotniejszym czynnikiem jest postać nowego trenera. To sprawia, że rywalizacja jest mocniejsza. Z trenerem Pawłowskim większość z nas znała się tylko z meczów ze Śląskiem w Ekstraklasie, stąd też każdy zaczyna od zera, i to mobilizuje, by dawać z siebie wszystko - zapewnił pomocnik Wisły.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz
Senior
MichałPL
Zarejestrowany od: 536 dni
Ilość komentarzy: 560
Oceny: +4043
Kibicuje:
RSC Anderlecht Arsenal Londyn Liverpool FC Wolverhampton Leicester City FC AFC Bournemouth Hull City Swansea City AFC Olympique Lyon AS Monaco
17.01.2016 / 22:21:41
Mam nadzieję że nowy trener pomorze Wiśle.