USA bez szans, Argentyna w finale Copa America

CP DC Press / Shutterstock.com
Argentyna wygrała 4:0 z USA i zagra w finale Copa America Centenario. W drugim półfinale zmierzą się Chile i Kolumbia.

Kibice z pewnością liczyli, że gospodarze imprezy będą trudniejszym rywalem dla Argentyńczyków i mecz będzie bardziej wyrównany. Tymczasem w ciągu 90 minut Amerykanie nie oddali ani jednego celnego strzału. Byli bladym tłem dla poczynań "Albicelestes", którzy raz za razem punktowali swoich rywali.

Zaczął już w 3 minucie Ezequiel Lavezzi, który strzałem głową wykończył akcję Leo Messiego. Gwiazda Barcelony jeszcze przed przerwą popisała się kapitalnym strzałem z rzutu wolnego. Piłka trafiła w okienko bramki strzeżonej przez Brada Guzana. Messi został tym samym najlepszym strzelcem w historii reprezentacji Argentyny. Wyprzedził pod tym względem Gabriela Batistutę.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisywał się jeszcze dwukrotnie Gonzalo Higuain ustalając wynik meczu na 4:0. Na rywala Argentyna poczeka dobę. W drugim półfinale w nocy z środy na czwartek czasu polskiego Kolumbia zagra z Chile.