USA w półfinale Copa America

Ostatnia aktualizacja: 17/06/16 08:25, Komentarzy: 2

0
2

Reprezentacja Stanów Zjednoczonych w ćwierćfinale Copa America Centenario pokonała Ekwador 2:1. Spotkanie rozegrane zostało na CenturyLink Field w Seattle.

Po pierwszej połowie meczu, gospodarze turnieju prowadzili 1:0. W 21. minucie gry Jermaine Jones dośrodkował piłkę w pole karne, a głową do bramki skierował ją Clint Dempsey.

Siedem minut po przerwie obie drużyny zostały ukarane czerwonymi kartkami. Z boiska usunięci zostali przez sędziego Antonio Valencia za faul i Jones za uderzenie rywala.

Drugiego gola dla "The Stars and Stripes" zdobył Gyasi Zardes w 65. minucie spotkania. 24-latek wykorzystał podanie Dempsey'a i z bliska trafił do pustej bramki.

Wynik na 2:1 ustalił dziewięć minut później Michael Arroyo po mocnym strzale sprzed pola karnego.

W półfinale Copa America Centenario piłkarze Juergena Klinsmanna zmierzą się ze zwycięzcą meczu, w którym Argentyna zmierzy się z Wenezuelą. Obie reprezentacje zagrają ze sobą w niedzielę.