betclic

Utytułowany klub na skraju upadku

Ostatnia aktualizacja: 20/11/15 08:28, Komentarzy: 0

0
0
Fot. Mohylek, wikicommons

Falubaz Zielona Góra może zgłosić wniosek o upadłość - informuje "Gazeta Lubuska". W piątek odbędzie się spotkanie przedstawicieli klubu z władzami miasta, które może zdecydować, czy drużyna w ogóle wystartuje w rozgrywkach PGE Ekstraligi.

Sternicy siedmiokrotnych mistrzów Polski (1981, 1982, 1985, 1991, 2009, 2011, 2013) wydali nawet specjalny komunikat w tej sprawie.

"Zielonogórska drużyna żużlowa, zdobywca w latach 2009-2013 trzech tytułów mistrza Polski, znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. W obliczu zbliżającego się procesu licencyjnego na sezon 2016 najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest jej brak w najbliższych rozgrywkach i upadłość klubu" - głosi początek komunikatu.

"Wpływ na to miało wiele czynników, w tym nieprzewidzianych i losowych. W gronie osób najbardziej zaangażowanych w życie Miasta, jakimi są Radni i Pan Prezydent, chcielibyśmy przeanalizować zaistniałą sytuację, przedstawić jej szczegóły i zastanowić się czy są, a jeśli tak to jakie, wyjścia z największego od lat kryzysu" - dodano.

Miejsce zielonogórzan w najwyższej klasie rozgrywkowej może zająć MR GARDEN GKM Grudziądz.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!