Valencia CF przegrała w Las Palmas

Dmitry Shkurin/Shutterstock
Piłkarze UD Las Palmas pokonali przed własną publicznością Valencia CF 3:1 (1:1) w ostatnim spotkaniu 20. kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Na Estadio de Gran Canaria lepiej rozpoczęli "Nietoperze", bowiem jako pierwszy trafił do siatki Santi Mina, któremu świetnie asystował Jose Gaya. Wyrównał trzy minuty przed przerwą kapitalnym uderzeniem z dystansu Jonathan Viera.

Sześć minut po zmianie stron przyjezdni stracili po drugiej żółtej, a w konsekwencji czerwonej kartce Munira i gospodarze szybko wykorzystali grę w przewadze.

Siedem minut później fenomenalnie z rzutu wolnego przymierzył Urugwajczyk Mauricio Lemos, a po kolejnych trzech minutach pozostawiony bez krycia w polu karnym Ghańczyk Kevin-Prince Boateng praktycznie rozstrzygnął już losy konfrontacji.

Dzięki siódmej wygranej w sezonie zespół z Wysp Kanaryjskich umocnił się na jedenastym miejscu w tabeli. Sześciokrotni mistrzowie Hiszpanii doznali natomiast dziesiątej porażki w bieżących rozgrywkach i nadal są dopiero na piętnastej pozycji w klasyfikacji.