betclic

"Mourinho? Zadufany. A van Gaal nie potrafi grać ze słabymi"

Ostatnia aktualizacja: 06/10/15 18:12, Komentarzy: 2

0
2
Fot. Maxisport / Shutterstock.com

Zdaniem Johana Cruyffa Louisa van Gaal wymusza na swoich podopiecznych zły styl gry. Legenda holenderskiej piłki skrytykowała też ostatnie zachowanie Jose Mourinho.

Relacje Cruyffa z van Gaalem są napięte od dawna. Jego zdaniem drużyna z Old Trafford nie prowadzi gry w sposób, w który powinna, co nie zadowala kibiców.

- On nie lubi dominować, ja z kolei preferuję futbol, w którym drużyna stara się zdominować rywala. Manchester tak nie gra - powiedział Cruyff, który mimo sporych sukcesów szkoleniowych, od blisko 20 lat konsekwentnie odmawia powrotu na trenerską ławkę.

- Nie wydaje mi się, żeby wynikało to z ostrożności van Gaala. To dziwne, że Manchester przeciwko klasowym zespołom osiąga niezłe rezultaty, a ze słabszymi rywalami ma trudności. Wyniki to jednak sprawa drugorzędna, liczy się gra. Najważniejsze żeby kibice wracali z meczu do domu zadowoleni - dodał.

Dostało się też menedżerowi Chelsea. Cruyff wytknął Mourihno brak doświadczeń wyniesionych z boiska. 

- Jest kontrowersyjny. Lubię w nim, że umie wytworzyć odpowiednią atmosferę w szatni. Nie pasuje mi jednak to, że zawsze stawia się na pierwszym miejscu. Jego miejsce jest w drugim szeregu. Moim zdaniem przyczyną tego zadufania w sobie jest to, że nigdy nie miał okazji być jako piłkarz wspierany lub wygwizdywany przez sto tysięcy ludzi z trybun - zakończył dodając przy okazji, że w jego opinii lepsi piłkarze przesiadują na ławce rezerwowych niż występują w pierwszej jedenastce zespołu ze Stamford Bridge.

Źródło: skysports.com
Dodaj komentarz
Kluczowy zawodnik
kamilcieslar1999
Zarejestrowany od: 905 dni
Ilość komentarzy: 2767
Oceny: +8509
Kibicuje:
Manchester United Newcastle United Napoli Holandia Polska Besiktas JK Śląsk Wrocław Krasnodar
06.10.2015 / 20:56:37
właśnie ja bym powiedział ,że Manchester tak gra czyli dominuje ma ,więcej posiadania przy piłce niemal z każdym przeciwnikiem.
Trampkarz
pawelsky
Zarejestrowany od: 971 dni
Ilość komentarzy: 15
Oceny: +148
Kibicuje:
Manchester United Ajax Amsterdam
06.10.2015 / 22:00:09
Określenie "dominacja" tutaj raczej nie odnosi się do posiadania piłki, a do częstego kreowania akcji i wysokiego pressingu, czego United brakuje. Piłka wędruje zazwyczaj od środka pola do obrony i z powrotem. Szybkie kontry praktycznie nie istnieją. Gra oparta jest na wbiegającym ze skrzydła Depayu i samodzielnych dryblingach Martiala - finito. Mata próbuje asystować, ale jak dostaje krycie to błysk geniuszu gaśnie. Herrera nie gra, bo Holender stawia na kapitana (obecnie) bez formy. Ewentualnie wstawia Fellainiego, który jest strasznie przewidywalny. Lewa i prawa obrona niechętnie podłącza się do akcji, bo z tyłu zostanie tylko Smalling pilnujący zupełnie nie przypominającego (fizycznie) obrońcy Blinda. Tak więc Cruyff ma po części rację, United nie dominuje przeciwnika przez złe decyzje w ustawieniu, ale powiedzmy sobie szczerze, że Herrera, powrót Shawa, czy szybkość młodego Wilsona nie poprawi gry United o 200%.

Tabela