betclic

"Van Gaal jest jednym z najlepszych trenerów na świecie"

Ostatnia aktualizacja: 14/10/15 13:49, Komentarzy: 0

0
0
Fot. AGIF / Shutterstock.com

Frank de Boer uważa, że Louis van Gaal jest jednym z najlepszych menedżerów na świecie. Przyznaje jednocześnie, że wyznawana przez niego filozofia nie zawsze mu odpowiadała.

Przed zakończeniem swojej piłkarskiej kariery, 45-letni Holender występował w drużynach prowadzonych przez obecnego trenera Manchesteru United. Bardzo dobrze poznał jego metody szkoleniowe i jest przekonany, że może on odnieść sukces na Old Trafford.

- Uważam, że Van Gaal znakomicie radzi sobie jako menedżer. Dobrze zarządza zespołem, chroni swoich zawodników i chce, żeby zawsze dawali z siebie sto procent - powiedział De Boer w rozmowie z "Omnisport".

- Jest jednym z najlepszych szkoleniowców na świecie. Myślę, że w ostatnich latach sam również wiele się nauczył i wie, co ma robić, kiedy znajduje się w obcym kraju. Osiągnie to, czego chce, jeśli tylko będzie miał wystarczająco dużo czasu i pozostali zaufają jego filozofii - dodał.

- On zawsze próbuje walczyć z mediami. Czasem powinien trochę odpuścić i nie robić z tego problemu. Nie lubi jednak, kiedy ktoś zachowuje się wobec niego nie fair. Później próbuje atakować taką osobę - podsumował szkoleniowiec Ajaxu Amsterdam.

64-letni Holender objął drużynę "Czerwonych Diabłów" w maju ubiegłego roku. Wcześniej prowadził między innymi Ajax Amsterdam, FC Barcelonę, Bayern Monachium i reprezentację Holandii.
Źródło: asinfo.
Dodaj komentarz

Nikt jeszcze nie skomentował tego materiału. Bądź pierwszy!

Tabela