Van Gaal krytykuje Schweinsteigera

Paul Blank, wikipedia
Louis van Gaal skrytykował Bastiana Schweinsteigera i swoich podopiecznych po zwycięstwie 3-1 w towarzyskim meczu z San Jose Earthquakes w Kalifornii.

- W pierwszej połowie byłem zadowolony - zawodnicy grali to, co chciałem w defensywie i stwarzali wiele okazji podbramkowych, dziesięć, i strzeli dwa gole, więc byłem zadowolony. Ale w drugiej połowie graliśmy bardzo źle - niepotrzebnie i wiele razy traciliśmy piłkę. Jedyną atrakcją był gol Pereiry - mówił menedżer "Czerwonych Diabłów" na pomeczowej konferencji.

Holender po pierwszej połowie dokonał dziesięciu zmian, wprowadził między innymi Schweinsteigera. Zapytany o występ Niemca, nie przebierał w słowach - On również grał źle. Piłkarze oczywiście mogą grać źle, kiedy mają tylko trzy dni i sześć sesji treningowych w nogach, a potem muszą grać przez 45 minut. Sądzę, że Schweinsteiger w pierwszym meczu zagrał bardzo dobrze, a w drugim źle.

Manchester United przebywa obecnie na zgrupowaniu w Stanach Zjednoczonych. Rozegrał już dwa sparingi - w pierwszym pokonał Club America 1-0 po bramce Morgana Schneiderlina, w drugim wygrał z amerykańskim San Jose 3-1, na listę strzelców wpisali się kolejno Juan Mata, Memphis Depay oraz Andreas Pereira. Najbliższym rywalem Manchesteru United będzie Barcelona.